2020 m. vasario 20 d.

 

Aptartas ir įtvirtintas Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su VRM institucijomis ir Muitinės departamentu

3
Paskelbta: 2020-01-23 15:20 Autorius: ekspertai.eu

Sausio 23 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko kasmetinis Lietuvos kariuomenės, Vidaus reikalų ministerijos institucijų (Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vadovybės apsaugos departamento ir Viešojo saugumo tarnybos) ir Muitinės departamento prie Finansų ministerijos vadovų susitikimas, kurio metu buvo aptarti praėjusių metų tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatai ir pasirašyti šių metų bendradarbiavimo planai.

„Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su kitomis valstybės institucijomis yra svarbus Lietuvos gynybai. Bendrų renginių metu mes ugdome įgūdžius ir žinias, tobuliname tarpinstitucinę sąveiką ir taip stipriname Lietuvos saugumą. Pernai metais buvo gerinami bendro karinio rengimo kokybė ir standartai. Tai buvo būtina sėkmingai integruojant valstybines institucijas į ginkluotąsias pajėgas iškilus grėsmei“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Susitikime institucijų vadovai pasidalino esminėmis įžvalgomis apie pernai vykusių bendrų pratybų, ir kitų bendrų veiksmų patirtį. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovai dalyvius supažindino su bendradarbiavimo, orientuoto į valstybės gynybą, rezultatais bei pristatė pagrindines šiais metais planuojamas karines pratybas, kuriose drauge su Lietuvos kariais treniruosis ir vidaus reikalų sistemos bei muitinės pareigūnai.

Didelis dėmesys buvos skiriamas informacinių atakų tendencijoms, kurias apžvelgė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento direktorius. Pažymėtina, kad informacinių atakų taikiniais neretai yra ginkluotosios pajėgos ir užsienio šalių kariai esantys Lietuvoje. Tokios atakos dažniausiai skirtos skleisti dezinformaciją ir silpninti šalies gyventojų pasitikėjimą valstybe ir jos gynybos institucijomis.

Pernai Lietuvos kariai teikė pagalbą institucijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais, surengė eilę įvairaus lygio ir apimties bendrų mokymų, drauge su pareigūnais dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse karinėse pratybose, varžėsi įvairiose sporto ir šaudymo varžybose, dalyvavo šventėse ir kultūrinėse veiklose. Kariuomenės vienetai ir institucijos keitėsi turima informacija, drauge tobulinosi reagavimo į krizes, priešgaisrinės saugos, riaušių malšinimo, taiklaus šaudymo, kinologijos, kovos su sprogstamaisiais užtaisais ir kituose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Lietuvos kariuomenė 2019 metais skyrė sraigtasparnį žvalgybai iš oro Traksėdžių durpyno gaisro metu, evakavo civilius gaisro metu Alytuje, 15 kartų skyrė sraigtasparnį dingusių žmonių paieškai, po porą kartų laivu ir sraigtasparniu teikė pagalbą valstybės institucijoms įgyvendinant jų įgaliojimus LR teritorinėje jūroje, išskirtinėje ekonominėje zonoje ir kontinentiniame šelfe, 7 kartus skyrė sraigtasparnį paieškai ir gelbėjimui jūroje ir porą kartų teikė pagalbą Nacionaliniam transplantacijos biurui.

Pagal patvirtintus 2019 metų užterštų teritorijų valymo prioritetus ir planą Lietuvos kariuomenės kariai išvalė nuo karo laikų sprogmenų 6 karines ir 4 civilines teritorijas – daugiau 19 ha žemės teritorijos.

Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo su VRM institucijomis ir Muitinės departamentu prie FM planai, siekiant bendrų tikslų ir kryptingo bendradarbiavimo, yra sudaromi ir patvirtinami kasmet.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Visą vasarą rioksojome
(2020-01-24 12:42:54)
(78.58.225.231) Parašė:

Vokietyjos miškuose su tankais prie sienos su Čekoslovakiją.Užskridęs ant Prahos oro uosto Tarybinis lėktuvas ,laivo kapitonas paprašė dispečerio nusileidimo tako mat at borto daug turistų skrendančių į Austriją. ,o laineris turi gedimą.Dispečeris leido nusileisti,o nusileides kapitonas išlaipino kelis šarvuočius su ekipažais.Aerodrome naikintuvuose budėję Čekoslovakų pilotai bandė įsibėgėti,bet pirmasis gavo į stabilus,o antras pats sustojo.Nauji šeimininkai pasodino visą pulką disanto, lėktuvų su ekipažais ir tuoj ,jie išsidėstę sostinėje prie valstybinių įstaigų ,laukdami ryte jų šeimininkų.Mūsų tankų dyzyzijai buvo duota komanda “polnij piriot na Prahu.”Vairavau 60 tonų milžiną trys metus turejau ne priekaištingą praktiką ,tankas jau manęs klausė.,bet vairavau jį pirmą kartą kalnuose,dideliais greičiais.Buvome tiek išvargę ,kad visai nerūpėjo išlikti gyvam ,žiojosi šalią tanko vikšrų ,kalnų bedugnes.... Nereikėjo nei rakietų ,nei naikintuvų,o “Prahos Pavasaris “buvo paklupdytas....2. Anfisa
(2020-01-23 16:31:31)
(88.118.163.49) Parašė:

P.S. Oro muitine - labai svarbus valstybes reikalas. Tiesiogiai veikiantis valstybes ekonomini sauguma. Rusams net pulti ne reikes. Sunaikins raketomis musu prieslektuvine gynyba, o toliau krovininiu lektuvu pagalba numes ant musu koki milijarda cigareciu pakeliu - ir pi.dauskas mus akcizams ir biudzetui. Paskui dar pora kartu pakartos - ir pi.dauskas musu ekonomikai...1. Anfisa
(2020-01-23 16:23:06)
(88.118.163.49) Parašė:

Labai sveikintinas toks visokiu instituciju bendradarbiavimas. Del visu nesipliesiu, bet labiausiai patinka kariuomenes bendradarbiavimas su Muitines departamentu. Jeigu viskas bus, kaip uzplanuota, tai Rusijos uzpuolimo metu, musu kieta muitine nepraleis ne vieno rusu agresoriu tanko, jau nekalbant apie visokius kitus BTR-rus. Ta prasme neramina tik vienas reikalas. Ant zemes muitine turime, o ore tai ne! Kaip nepraleisti rusisku raketu? A? Skubiai sukurti oro muitine!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras