2020 m. birželio 7 d.

 

Aptarta Ukrainos sužeistų karių reabilitacijos programa Lietuvoje

13
Paskelbta: 2019-10-07 16:03 Autorius: ekspertai.eu

Spalio 7 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusia Ukrainos Dniepropetrovsko srities delegacija, vadovaujama gubernatoriaus pavaduotojo Volodymyro Jurčenkos. Susitikimo metu buvo aptartos Ukrainos vykdomos reformos  gynybos srityje, šalių karinis bendradarbiavimas bei tolesnė Ukrainos karių ir jų šeimos narių reabilitacijos programa Lietuvoje, pradėta vykdyti 2014 metais.

Krašto apsaugos viceministras patikino, kad Lietuva ir toliau padės reformuoti ir stiprinti Ukrainos kariuomenę bei rems šalies siekį tapti visateise NATO ir Europos Sąjungos nare.

„Svarbu, kad Ukrainos pasirinktas reformų kelias būtų negrįžtamas, atneštų maksimalios naudos šalies piliečiams bei valstybei ir leistų užtikrinti Ukrainos nepriklausomybę ir tolesnį vystymąsi demokratijos keliu“, – susitikimo metu pabrėžė viceministras V. Umbrasas.

Vėliau delegacija apsilankė Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos Karių reabilitacijos centre Druskininkuose, susitiko su čia reabilitaciją atliekančiais sužeistas Ukrainos kariais.

Nuo 2014 m. Lietuvoje gydymo ir reabilitacijos paslaugas yra gavę jau daugiau nei 260 Ukrainos karių. Jie taip pat gydomi Vilniaus  Santariškių klinikose, Lazdynų ligoninėje, Palangos reabilitacijos centre bei Palangos ligoninėje. Kasmet  Krašto apsaugos ministerija Ukrainos karių reabilitacijos programai skiria iki 58 tūkst. eurų.

Nuo Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis formomis, įskaitant ir karinę paramą.  

Lietuva vienašališkai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti ir stiprinti ukrainiečių kariuomenę dalyvaudami JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje ir vykdydami Lietuvos karinę mokymo operaciją Ukrainoje. Taip pat, siekdama priartinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras, Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina vysto bendrą karinį projektą – bendrą trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Lietuva taip pat yra paskyrusi atstovą į Strateginio lygio patarėjų darbo grupę Ukrainoje. NATO atstovybėje Kijeve dirba du Lietuvos karininkai, vienas jų pataria puskarininkių sistemos pertvarkos klausimais, kitas – profesinio karinio lavinimo klausimais.

Lietuvos gyventojai pritaria karinės paramos teikimui – praėjusių metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės apklausos duomenimis, 64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
13. Proletaras
(2019-10-09 10:11:08)
(78.58.185.179) Parašė:

Nu va Lietuvos valdžiažmogiai nepripažįsta Dombasa Ukrainos dalimi. Kitaip ir iš ten priimtu sužeistuosius gydyti.12.

Šis komentaras dėl portalo taisyklių pažeidimo buvo pašalintas.11. karui - ne!
(2019-10-08 17:23:43)
(78.60.84.45) Parašė:

Ypač pilietiniam, koks vyksta Ukrainoje. Gaila, kad mūsų valdžia apie taiką nė nekalba.10. Lazda turi 2 galus
(2019-10-08 09:40:28)
(185.220.101.30) Parašė:

Pasaulio buržujai ir XXI a. kolonizatoriai su JAV ir NATO priešakyje,visaip skatinantys "spalvotas" revoliucijas Baltarusijoje,Ukrainoje,Sirijoje,Afrikoje,Artimuosiuose rytuose ir kt., nepaklusniesiems grasinantys sankcijomis,jeigu nepadeda,bombomis ir raketomis diegiantys "demokratiją" ir besigviešiantys tose valstybėse gamtos išteklių,patys susilauks atsako– naujų pabėgėlių antplūdžio, kylančių degalų kainų ir atitinkamo ekonomikos nuosmukio.Viskas dėl to,kad saujelė išrinktųjų vagių ir išnaudotojų dar labiau praturtėtų,o bepročiai politikieriai susikrautų politinį kapitalą. Nesileiskime kvailinami J.Gebelso metodais veikiančios ES ir JAV propagandinės mašinos. Puikiai žinome kieno ji išlaikoma,kieno interesus atstovauja ir kiek kartų iki ausų apsimelavo.Visi silpnapročiai išgamos,mūsų resursus naudojantys ne mūsų gerovei kelti,o Afganistano,Irako,Libijos vaikų ir moterų žudynėms,visiems laikams turi būtų pašalinti iš politinės arenos ir Tarptautinio tribunolo turi būti teisiami,kaip karo nusikaltėliai.9. xxxx
(2019-10-08 09:20:19)
(88.222.106.54) Parašė:

STOP KARUI!!! Tada nereikės gydyti, nežus paprasti Ukrainos žmonės nei iš vienos, nei iš kitos pusės. Ką gina ukrainiečiai? Oligarchų turtus? Tai tegul oligarchai pirmiausiai siunčia savo vaikus į frontą, o ne į užsienį. Ką eiliniam žmogui davė Ukrainos posūkis į vakarus? Manau, kainų kilimą, pajamų mažėjimą, o svarbiausia artimųjų žūtis. Negi tikite, kad eilinis žmogus nori žūti gindamas oligarchų turtus? Kiek ukrainiečių žuvo, kiek liko suluošinti ir dėl ko? Ar jų artimieji pradėjo gyventi geriau?8. Vadakste
(2019-10-08 03:11:20)
(78.62.55.176) Parašė:

O ar is Donbaso taip pat gydis , juk tenai taip pat Ukraina. Jei gydyti , tai gydyti visus.Padejo kai kas is LT Maidanaut , padeda instruktoriaut ,tai tegul ir gydis.Stop karui Donbase , tai nieko nereikes ir begydit.Ukrainieciai su padejejais neapsaudykit ir taip varganu trobikiu , juk tenai ne kariniai objektai , o zmoniu gyvenamieji namai , darzeliai , mokyklos.Dvi slavu tautos seskit prie derybu stalo. Gana kariaut.Uzkaskit karo kirvius , nes geda 21 amziuje kariaut.7. yel“l“ow submarine pro 6. yel“l“ow submarine to 28. Geriau
(2019-10-07 21:16:52)
(88.119.234.132) Parašė:

komentaras adresuotas 5. Gal,, duos Dievas,6. yel“l“ow submarine to 28. Geriau
(2019-10-07 21:12:14)
(88.119.234.132) Parašė:

visų pirma, per prievartą primestų, užknisančių pasakų herojus “dievas“ niekada niekam nieko nedavė ir neduos - išskyrus iliuzijas..., o “gydyti“ nebus ko tik tada, kai nebeliks suinteresuotų konflikto/košmaro tęsime ..., - o jų, tiek šizoukropijoj, tiek pindosijoj yra daugiau, nei veršių litchūanijoj, todėl greičiau vandenynai išdžius, nei litchūanijai nebeliks kam palaižyti, pačiulpti, ir dar užsimokėti už tai veršių prakaitu uždirbtais babuliais...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras