2019 m. lapkričio 21 d.

 

Apsisprendimas nestovėti po medžiu

50
Paskelbta: 2012-07-20 22:22 Autorius: "NDJ informacija"

Liepos 18 dieną Seime įvyko spaudos konferencija, kurioje Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ) pirmininkas Povilas Gylys pranešė, kad kartu su kitais jokiai partijai nepriklausiančiais bendraminčiais dalyvaus rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

Tarp bendraminčių nuo NDJ „Drąsos kelio“ sąraše į Seimą kandidatuos profesoriai Vytautas Daujotis, filosofas Krescencijus Stoškus, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Kęstutis Zaborskas, Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas, žurnalistas Vytautas Budnikas, pulkininkas Zenonas Vegelevičius, ekonomistas daktaras Gintaras Binkauskas, publicistas Linas Medelis, NDJ regionų lyderiai Salomėja Jasudienė, Rita Jusienė, Jūratė Būtėnienė ir kiti.

Tikimasi, kad sutikimą kelti savo kandidatūras Seimo rinkimuose duos ir sociologas, ekonomistas, Vilniaus universiteto profesorius Romas Lazutka, žinomas aplinkosaugininkas Romas Pakalnis, profesoriai Juozas Antanavičius, Saulius Arlauskas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas, docentas Arimantas Račkauskas ir kiti.  

„Mes ne kokie nors ekstremistai, net jei būtų bandoma klijuoti tokias etiketes, o blaiviai mąstantys žmonės“, – sakė NDJ pirmininkas. - „Šiandien situacija valstybėje yra korupcinė plačiąja prasme, politinė sistema perpuvusi. Ji neveikia ir neatlieka savo funkcijų, todėl kenčia piliečių gerovė. Kaip privatus asmuo gyvenu kaip niekad gerai. Tačiau kaip pilietis jaučiuosi labai prastai, nes tai, kas vyksta valstybėje - betvarkė, amoralumas, neteisėtumas - manęs netenkina. Mes kūrėmės kaip pilietinė organizacija, kuri norėjo išjudinti žmones iš apačios. Dabartinis mūsų žingsnis kiek kitoks - pretenduojame į realią valdžią. Ir tam turime visus instrumentus, reikia tik politinės valios“.

Būtinybę užkirsti kelią korupcijos plitimui aukščiausiuose valdžios sluoksniuose akcentavo ir K. Zaborskas.

K. Stoškus apgailestavo, kad niekam nerūpi Lietuvos "išsivaikščiojimo" - emigracijos, savižudybių - problemos, lydėjusios mus nuo pirmųjų atkurtos nepriklausomybės metų. Tai, anot jo, vienas iš moralinio pralaimėjimo požymių. Kitas šio pralaimėjimo pavyzdys - Garliavos istorija. "Visi padarykime, ką galime. Turime istorinę galimybę. Tokių galimybių, kaip šiemet, greitai nebus, jei apskritai jų dar bus. Tauta labai susierzinusi ir nepatenkinta", - kalbėjo filosofas, apsisprendęs dalyvauti Seimo rinkimuose.

Seimas spaudos konferencijos tiesiogiai internetu netransliavo. Informacija apie ją pasirodė tik laikraštyje „Lietuvos žinios“ ir naujienų portale „Alfa.lt“. Pasak Seimo nario Naglio Puteikio,  parlamento pozicija ir opozicija yra apimtos baimės, pastaroji net labiau. Ir tai suprantama - „marginalais“ naujojo judėjimo narių nepavadinsi, tad karštligiškai ieškoma naujų apibūdinimų ir subtilesnių šio judėjimo diskreditavimo būdų.

Tačiau paramą jam neseniai pareiškė ir prašė įrašyti į rėmėjų sąrašą žinomas skulptorius Vladas Kančiauskas. Po konferencijos norą dalyvauti naujame politiniame judėjime pareiškė ir visuomeninės komisijos narys Garliavos įvykiams tirti Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos pirmininkas, humanitarinių mokslų daktaras Romualdas Povilaitis.

„Mūsų sąrašas bus gana ilgas - apie šimtas kandidatų pavardžių. Nauja politinė jėga, papildyta visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų lyderiais, galės sėkmingai konkuruoti su jau seniai veikiančiomis partijomis. Lieka atvira erdvė ir bendriems veiksmams su „Lietuvos sąrašo“ kūrėjais. Kartu bus kuriama ir drauge valdžios sieksiančių jėgų rinkimų programa“, - sakė P. Gylys.

Intelektualai pagaliau nusprendė „nebestovėti po medžiu“. Šis pavyzdys - ženklas apsispręsti ne tik inteligentijai, bet ir kiekvienam sąmoningam piliečiui imtis atsakomybės už Lietuvos valstybės gyvenimą ir savo vaikų ateitį.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
50. ha
(2012-07-23 22:16:17)
(62.80.240.10) Parašė:

Šiauliečiai už Jasudienę tikrai nebalsuos... :( Už ją gali balsuoti tik tie, kas jos nepažysta.49. to Baisus sarašas
(2012-07-23 22:14:13)
(62.80.240.10) Parašė:

pritariu šiam komentatoriui, nes kur tik įmanoma " įlysti į valdžią" , ten pasirodo ir p.Jasudienė, o atėjusi visus išvaiko ir lieka viena... Pakol kas matau vien Lietuvos griovikų sąrašą :( Su visa pagarba "Drąsos keliui", už tokį sąrašą niekuomet nebalsuosiu, o taip tikėjausi...:(48. LO.>
(2012-07-23 17:17:34)
(81.7.94.40) Parašė:

Prasideda juodinimo pliupsniai. Dar pasikapstykime iki tų laikų kada kas buvo spaliukais, pionieriais ir t.t. iki absurdo graudu47. alfa Kindziulis
(2012-07-23 17:06:45)
(88.222.118.50) Parašė:

gal kas norit šitame sąraše matyti Kubilių?46. Pensininkas
(2012-07-23 16:33:41)
(78.60.208.85) Parašė:

Na, kodėl Jūs tą P.Gylį kišat į priekį. Tegul būna savo vietoje.45. hamletas
(2012-07-23 13:07:30)
(5.20.221.86) Parašė:

Lietuvos jaunimo, gimusio po 1992 metų, krepšinio rinktinė tapo Europos čempione. Pasižiūri Gylio minimų kandidatų nuotraukas - beveik vien seni komunistinio raugo pirdžiai ir pirdžiuvienės. Nejaugi N. Venckienei nepavyks prisišnekinti jaunų veidų? Išaugusių jau Nepriklausomoje Lietuvoje, baigusių mokslus užsienyje? Padėk Dieve Tau, Neringa.44. alfa Kindziulis
(2012-07-23 12:32:17)
(88.222.118.50) Parašė:

įdomu,ar hamletas nenešė raudonos vėliavos per Spalio revoliucijos sventę.Jeigu nešė, tai Lietuvos išdavikas , tarnavo rusams.taškas.43. hamletas
(2012-07-23 11:08:46)
(5.20.221.86) Parašė:

Vargšė Neringa per NDJ gaus visą kgbyno agentūrą, buvusios DOSAAF numylėtinius, kitokį postkomunistinį šlamštą. Klausimas "Būti ar nebūti", panašu, jau išspręstas: nebūti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras