2020 m. gegužės 29 d.

 

Lietuvos kariai aplankė euromaidane žuvusio kario kapą, o Lietuvą aplankė N. Savčenko

8
Paskelbta: 2016-07-11 21:00 Autorius: ekspertai.eu

Kaip Facebook paskyroje pranešė KASP, liepos 8 d. Ukrainos karių mokymo misijoje dalyvavę KASP kariai aplankė euromaidano metu žuvusio jaunuolio šeimą.

Grupė KASP savanorių – mjr. D. Antanevičius, mjr. E. Morkūnas ir ltn. V. Rutkauskaitė – Ukrainiečių mokymo misijos Ukrainoje (JMTG-U) metu, aplankė Euromaidano įvykiuose žuvusiojo jaunuolio šeimą, pagerbė jo atminimą amžino poilsio vietoje. Iš mažo, Lvovo apskrityje įsikūrusio Novojavorovsko kaimo kilęs 35-erių metų Romanas prieš 2 metus išvyko į Ukrainos sostinę Kijevą ir ten žuvo tuomet vykusių proeuropietiškų protestų metu. Romanas tapo viena iš 112 euromaidano aukų.

Vos sulaikydama ašaras Romano mama pasakojo, kad jos sūnus iš namų išvyko 2014 metų vasario 18 dieną. Tėvams apie savo kelionę į Kijevą Romanas pasakė jau sėsdamas į autobusą. Iš jaunojo vyro gimtojo kaimo į euromaidaną tuomet išvyko net septyniasdešimt jaunuolių. Mama atsidūsta: „Jis net kariuomenėje netarnavo. Baigęs pedagoginį universitetą tapo matematikos mokytoju, tačiau dėl mažo darbo užmokesčio juo niekada nedirbo.“ Pasak Romano tėvo, jo sūnus turėjo labai daug svajonių ir planų, kurie, deja, taip ir liko neįgyvendinti. Apie skaudžią netektį tėvams šiuo metu primena nuotraukos ir valstybiniai apdovanojimai.

Net ir prabėgę keleri metai nenumalšina tėvų širdgėlos, jiems ir šiandien sunku kalbėti apie sūnaus netektį. Pasak mamos, jų šeimoje nuo seno buvo puoselėjama meilė tėvynei, kalbama apie laisvę ir kovą už ją, kovą prieš neteisybę. Romano prosenelis buvo ištremtas į Sibirą, o jaunesnysis Romano brolis kovojo antiteroristinės operacijos (ATO) zonoje Rytų Ukrainoje.

Šiuo metu Ukrainoje veikia organizacija, vienijanti šeimas, netekusias savo narių euromaidano metu: „Netektys mus suvienijo – susitinkame, kalbame, padedame vieni kitiems...“ – braukdama ašarą kalbėjo Romano mama.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karinių instruktorių grupė dalyvavo 9 savaites trukusioje Ukrainos karių mokymo ir rengimo misijoje Tarptautiniame taikos palaikymo mokymo centre, Javorivo kariniame poligone Ukrainoje.

Tuo metu liepos 10 d. Lietuvą aplankė Ukrainos didvyrė Natalija Savčenko. Ji apsilankė ir organizacijos BLUE/YELLOW būstinėje, iš kurios švedų kilmės menininkas Jonas Ohmanas (John Ohman) padeda gabenti humanitarinę pagalbą ukrainiečiams.

Gerai, kad Lietuvoje, kaip ir įpareigoja Konstitucija, nėra užsienio karinių bazių, antraip Konstitucija būtų pažeista. Gerai ir tai, kad lietuviai kažkodėl kariauja Ukrainoje, padeda jai kariauti su teroristine Rusija. Gerai, kad menininkas iš Švedijos nežinia ką veikia tarp Lietuvos ir Ukrainos, ir niekam tai neužkliūva. Tačiau ar tikrai gerai? Ar Rusijos, kad ir kaip jos nemėgtume, provokavimas, taip sakant, badymas šakute į žaizdą, yra išmintingas užsienio politikos atžvilgiu? Gerai, kai yra, kas pasirūpina Lietuvos užsienio politika, nes kartais atrodo, kad niekas nesirūpina.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
8. žopa
(2016-07-12 15:45:15)
(82.135.226.79) Parašė:

Jau dabar nebėra,kur dingti.Sykį įbridai į kraujo klaną,greit nenusiplausi.7. otk
(2016-07-12 12:43:24)
(87.198.117.50) Parašė:

O tų, kur Parašenka grioviuose užvertė, neaplankė? DLR/LLR nespėja atkasinėti ir kviesti Kijevą atsiimti savo lavonų. Bet Kijevui patogesnė formuluotė "dingo be žinios", negu realus lavonas - kompensacijų mokėti nereikia ir nuostolius gali nuslėpti. Todėl Donbaso žmonės niekaip Kijevo ir neprisikviečia, tenka patiems bent jau žmogiškai palaidoti. O kiek - tokių, kurių masinių kapaviečių dar net ir nerado? Ir štai tokius palaiko Lietuva. Gėda. Kito žodžio nėra.6. Pilietis...
(2016-07-12 09:40:16)
(90.138.65.148) Parašė:

kas ta Savčenko ? Eilinė žudikė, kuri žudė žmones ir buvo pagauta. Reikėjo tiesiog nušauti ją vietoje, būtų visiem ramiau. Linkevičius, Savčenko, Ohmanas - žudikų kompanija.5. trumpai
(2016-07-12 09:15:17)
(78.61.53.31) Parašė:

Ka cia komentuosi ateis atpildo diena tada ir konstitucija kitiems galios.4. U-2
(2016-07-11 23:20:21)
(89.116.124.39) Parašė:

Kol Violetine Skyle ir jankiu poligonas vadinosi "Lietuva" ir dar galiojo LR Konstitucija, tai ka "menininkas iš Švedijos nežinia ką veikia tarp Lietuvos ir Ukrainos" vadinosi karo kurstymas, tarptautinis terorizmas ir nelegali prekyba ginklais. Dar gali buti ir prostitucija, be cia jau negarantuoju...3. Vadakste
(2016-07-11 23:07:06)
(78.58.56.171) Parašė:

Koks cia Euromaidanas. Tai va ir issidave tikrieji Maidano sukelejai.2. KURI Konstitucija butu pazeista??? Lietuvos - EU- ar JAV :)
(2016-07-11 22:32:14)
(37.228.224.238) Parašė:

Gerai, kad Lietuvoje, kaip ir įpareigoja Konstitucija, nėra užsienio karinių bazių, antraip Konstitucija būtų pažeista////////TAIGI TRYPIA CIA KAS NORI- net ZMOGELIU LANGAI KRATOSI....1. viltė
(2016-07-11 21:40:50)
(85.255.48.4) Parašė:

Turbūt jau nieko negali būti šlykščiau...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras