2020 m. birželio 3 d.

 

Apie žmogiškumą ir partiškumą

22
Paskelbta: 2012-10-05 15:15 Autorius: Šarūnas Navickis

„Part“ reiškią dalį, bet ne visumą. Žmogus, padalintas dalimis, nebėra žmogus, o tik išdarkytas kūnas, nebegalintis gyventi. Tautos kūnas yra valstybė, kurioje ji – tarytum siela fiziniame kūne – ir yra įsikūrusi. Kuo labiau jis išdraskomas, tuo mažiau šansų tautai išgyventi.

Dabar pažiūrim, ką turim? Kiek Lietuvoje yra realiai veikiančių partijų, turbūt nebepasakys niekas – tiek jų prikurta, prigaminta. Vienos belikę visai popierinėmis, kitos trumpam sustena prieš rinkimus, o paskui vėl užmiega letargo miegu. Kelios užaugo ir išbujojo tiek, kad net nepatogu užduoti retorinio klausimo „Kur dingo tautos pinigai?“ Milijonierių pasiskirstymas didžiosiose partijose pagaliau prieinamas ir viešai. Tačiau juk teigiama, kad daugiapartinė sistema yra demokratijos pagrindas... Ar tikrai? Ir ar išties nėra daugiau alternatyvų šitam dabartiniam partiniam jovalui, kaip tik bolševikinis vienpartiškumas, kurio ačiū, nereikia? O gal yra?

Juk žmogus gyvena vientisas, o ne padalintas, o tuo pat metu jo kūnas netampa vien tik koja arba ranka, bet išlaiko ir savitumą, ir skirtingas funkcijas.

Turbūt ne aš vienas pastebėjau, kad praktiškai visose partijose, įskaitant ir labiausiai išpampusias ir toliau pampti pasiryžusias, yra visiškai padorių ir pilno proto žmonių, suvokiančių situacijos, kurioje atsidūrė Lietuvos valstybė (o ir visas pasaulis) grėsmingumą ir norinčių surasti išeitį iš šitos kebeknės su mažiausiais įmanomais nuostoliais. Žinoma, išsibarstę po tarpusavyje besiriejančias ir todėl nelabai kuo daugiau tesugebančias užsiimti partijas, vairuojamas vienas už kitą prastesnių vadų, tie žmonės irgi yra tapę sistemos įkaitais, o jų gera valia praktiškai suparalyžiuota. Tačiau gal galima padaryti ką nors apčiuopiamai gero ir tą užspaustą teigiamą energiją išlaisvinti, o po to ir nukreipti Lietuvos labui? Juk savo pakilimo metu kaip tik toks ir buvo Lietuvos Sąjūdis – pamenate? Tikriausiai pamenate, ir kaip mes – bent jau dauguma mūsų – tada jautėmės? Kaip pilkas sovietinis gyvenimas ūmai įgavo spalvas, o mūsų poelgiai – prasmę? Tai kodėl nepadarius tų darbų, kurie tada taip ir liko neužbaigti? Negi nenorime atgauti savo prasmių, savo gyvenimo ir savo Lietuvos?

Tą ore sklandančią nuojautą, kad iš skirtingose partijose išsibarsčiusių patriotų galima ir reikia suburti veiksnią rinktinę, bene geriausiai suformulavo Lietuvos sąrašas ir ėmėsi praktiškai įgyvendinti ne kurdamas dar vieną struktūrizuotą partiją, nors įstatymų nustatytus formalius reikalavimus ir turėjo išlaikyti, bet reikšdamas paramą konkretiems asmenims, nepriklausomai nuo jų partiškumo ar priklausymo iš pažiūros pakankamai skirtingiems rinkiminiams sąrašams. Taip tarp Lietuvos sąrašo remiamų kandidatų atsirado ir nemažas būrys Drąsos kelio žmonių, ir vienas kitas tos partijos viršūnėlėms nepaklusęs konservatorius, ir kartu su Liberalų sąjūdžiu kandidatuojantys asmenys, ir „Už Lietuvą Lietuvoje“ nariai, ir keli nepartiniai ar savarankiškai išsikėlę asmenys. Kodėl tai taip svarbu? Ogi dėl to, kad kai mes kalbame apie sistemą, kuri iš teorinės demokratijos faktiškai išsigimė į ydingą nomenklatūrinę chuntą, reikia atpažinti ir pakeisti tuos kertinius mazgus, ant kurių ir laikosi pati sistema. Įsivaizduokite, kas bus, jei po rinkimų, kokia partija besurinktų daugiausiai balsų (ar kaip juos besuskaičiuotų garsieji amžinai „užlūžtantys“ kompiuteriai), vis tiek paaiškėtų, jog Lietuvos sąrašo remti kandidatai sudaro ženklią dalį naujojo Seimo ir su jų balsais – pozicijoje ar opozicijoje jie beišsidėstytų – teks skaitytis. Ir tai, be abejonės, būtų kokybinė pergalė prieš pačią sistemą. Žinoma, anksti sakyti, kad iškart po rinkimų įvyktų esminis lūžis, tačiau labai rimtas ir svarbus žingsnis jo link būtų žengtas.

Galvoju, ar tik ne todėl klastingieji sistemininkai taip atkakliai ir nuosekliai stengiasi nuteisti Lietuvos sąrašo pirmininką Darių Kuolį, suvokdami, kad kaip tik šio žmogaus mąstymo pobūdis ir raiškos geba gali atrasti išeitį iš tos pelkės, kurion esame „užbraidinti“ per pastaruosius dešimtmečius? Tačiau tai, kas sistemininkams atrodo pavojus, Lietuvos žmonėms gali tapti išsigelbėjimu, ir kaip tik todėl vis daugiau guvaus proto ir šviesios sąžinės žmonių suvokia, kad ne formalus partiškumas, o kaip tik gilus žmogiškumas yra ta pamatinė savybė, ant kurios galime ir turime statyti šalies ir savo pačių ateitį.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
22. L.O.>
(2012-10-08 18:39:19)
(81.7.94.40) Parašė:

Kažkaip autorius nepateikė duomenų kiek buvusiųjų partinių yra konservatorių ar socdemų partijose, labai "reikia" įvardinti V. Matulevičių ir jo darbovietes. Žmonės dirbo įvairų darbą. Svarbu kokie norai dabar- keisti supuvusią tvarką. Sekmės DK. "Gražios kompanijos" darbus ilgai minės Lietuva (Pociaus, Paulausko, Sadecko, ir kit.) Matulevičius mažesnė blogybė negu šie nusikaltėliai.21. Pikasas Tomui J. 20nr
(2012-10-08 13:02:00)
(78.62.86.131) Parašė:

Papildysiu VRK pateiktą Vytauto Antano Matulevičiaus biografiją: Turėjau tokią blogą nuojautą, kad Algimanto brolis Vytautas Matulevičius prasibraus į atsakingas pareigas “Drąsiaus kelio” partijoje, tad mano blogiausi nuogastavimai pradeda pildytis. Priminsiu, kad Vytautas Matulevičius buvo laikraščio „Komjaunimo tiesa“ redakcijos korespondentas, atsakingasis sekretorius. Vėliau – Maskvoje ėjusio leidinio „Molodiožnaja pečat“ (Jaunimo spauda) atsakingasis sekretorius, literatūrinio žurnalo „Družba“ (Draugystė) darbuotojas. 1989 m. grįžo į Lietuvą kaip laikraščio „Pravda“ korespondentas. Nuo 1990 m. dirbo Lietuvos televizijoje. Debiutavo laidoje „Veidrodis“. Ilgą laiką režisavo laidą „Krantas“, iš pradžių ėjusį kas savaitę, vėliau – kas dvi savaitės. 1992–1997 m. šią laidą transliavo Lietuvos televizija, nuo 1997 m. – Baltijos TV. Vėliau per BTV transliuota „Vytauto Matulevičiaus laida“. Manau, kad šios laidos gan akivaizdžiai atskleidė, kam tarnauja šis žurnalistas. Jei kas to nesuprato, tai gaila. Už tą veiklą jis buvo daug kartų apdovanotas. Manau, kad jo raiška labai tiko neokomunistinėms jėgoms ir todėl jos ditirambų žurnalistui negailėjo. 2008m. V.Matulevičius sukuria scenarijų meniniam – dokumentiniam filmui “Pilotas”, kuriame bandė atplauti “apsitapšnojusį erelį”, prezidentą Rolandą Paksą ir įrodyti šviesią jo politinę ateitį sugrįžtant į prezidento postą. Filmas buvo paremtas rėmėjų. (Kokių?) Jo išleidimo kaina – milijonas litų. Filmo premjera įvyko 2008 rugsėjo 9d. Manau, kad V.Matulevičius ir su nauja užduotimi susitvarkys, nes yra labai pasikaustęs tame, kur jau daug metų darbuojasi. Kai ta užduotis bus konkrečiai vykdoma, priminsiu apie savo nuogastavimus. O kad taip bus – nei kiek neabejoju, nes tokia “reziduojanti” persona turi nemažą svorį “kontorinėje sistemoje”.20. Tomas J.
(2012-10-08 10:44:57)
(184.105.134.100) Parašė:

“Drąsos kelio” rinkiminiame sąraše yra labai įvairių žmonių, tame tarpe ir PUIKIŲ. Tačiau noriu atkreipti jūsų dėmesį į pirmą dešimtuką: jame KGBistų skaičius - 1. TSKP narių - 6. Štai jie: Valdas VASILIAUSKAS, Gintaras ALEKNONIS, Stasys BRUNDZA, Povilas GYLYS, Vytautas Antanas MATULEVIČIUS, Vytautas DAUJOTIS. Tai matyti iš jų biografijų VRK tinklapyje. Jei jūsų tai neatbaido ir balsuosite už DK sąrašą - reitinguokite į viršų padorius šio sąrašo žmones (galbūt Naką, Stancikienę ir/ar kitus kuriuos pažįstat ir pasitikit), kad TSKPistai liktų sąrašo gale ir nepatektų į Seimą. Jei jums komuniagų koncentracija DK sąrašo viršuje yra atgrasi - yra juk ir 10-as sąrašas - "Už Lietuvą Lietuvoje". Tik nepamirškit su komunistais atitinkamai pasielgti ir šiuo atveju.19. Pikasas > 17nr
(2012-10-08 09:28:13)
(78.62.86.131) Parašė:

RETRO. Kai "Willjams" bendrovė pakėlė iš maklerių pelkės "Mažeikių naftos" melžiamą karvutę - "Mažeikių naftą" į dienos šviesą, ji visa buvo aplipusi "riebiomis dėlėmis". Labai tikėtina, kad buvęs įmonės vadovas žinojo tų dėlių naminius adresus ir todėl buvo užsakyta su juo susidoroti. "Dėlės" administruojančios "Willjams" bendrovės specialistų buvo nedelsiant nukratytos ir tada pasidgirdo garsus jų speigimas. Pasirodo ir "dėlės" mėgsta naftą ir jos produktus bei nėra bebalsiai sutvėrimai. "Mažeikių nafta" jau kaip visiškai bankrutuojanti įmonė, buvo išgelbėta Lietuvai , kaip jau esu ne kartą minėjęs, Lietuvai, būtent TS(LK) - LKDP koalicijos pastangomis. Lietuvos socedemai buvo pasišovę parduoti Rusijos kokiai nors įmonei, kuri turi naftą, už vieną litą. Ir jei jie būtų buvę valdžios koalicijoje , tai gal taip būtų ir padarę, o paskui dar ir be gauto "otkato" ir valstybinio apdovanojimo užsiprašę. Beje, AMB, atsisakęs kontrolinio " MN" akcijų paketo buvo gan sudėtingoje situacijoje. Mažeikių naftą" galėjo Rusija net konfiskuoti, nes "Jukos" nemokėjo atitinkamų mokesčių. Nebūtų lengva tarptautiniuose teismuose Lietuvai bylinėtis. Lenkų "PKN Orlen", galima sakyti, iš duobės situaciją ištraukė. Tiesa, politiškai tas sprendimas buvo pražūtingas TS(LK), nes ji nesugebėjo apsiginti nuo socdemų vadovaujamos purvasklaidos. Galėjo tokį antpuolį nujausti TS(LK) LKDP koalicija. Gal ir nujautė, tačiau pasielgė taip, kaip Lietuvai ekonomiškai būtų žymiai geriau. Lietuvos Vyriausybė turėjo kontrolinį " Mažeikių akcijos" paketą, tol, kol jo neatsisakė AMB vyriausybė, parduodama akcijas " JUKOS" bendrovei. Net ir už likutį (iki pasiliktų 10 proc.) G.Kirkilo Vyriausybė gavo iš Lenkų bendrovės PKN Orlen 2, 5 mlrd litų. Sandėris manau, buvo geras ir lėšos atsidūrė valstybės kasoje. Beje, TS ir LKDP koalicinė valdžia nepardavė " Willjams" bendrovei nei vienos Vyriausybės turėtos iki tol " MN" akcijos. Buvo parduota tik opciono būdu gautos 30 proc. įmonės akcijų, įtraukiant ir Būtingės terminalą su nuo statybų išlikusia 300 mln litų skola. AMB Vyriausybė nieko nenuveikė, kad naftos žaliava tekėtų be pertrūkių, o jos turėtas kontrolinis akcijų paketas neštų normalų pelną Lietuvai. Manau, kad tai - nusikalstama veikla smirdintis neveiklumas. Jukos" bendrovė, už akcijas uždirbo 10 mln dolerių ir tai kažin ar padengė valiutos infliacijos nuostolius. Kiek AMB vyriasuybė gavo už akcijas iš " Jukos" papildydama jas iki kontrolinio akcijų paketo tiksliai nežinau, bet Lenkijos PKN Orlen į Lietuvos biudžeto kasą atseikėjo 2, 5 mlrd litų, net nežiūrint "netyčia" kilusio gaisro įmonėje. Beje, pasikolintos iš užsienio bankų sumos, skirtos " MN" apyvartinėms lėšoms, jau yra gražintos berods su visais procentais, tad nei vienas valstybės litas neprarastas, o "atrasti" milijardai, parduodant likusias akcijas.18. Pikasas3
(2012-10-08 09:24:20)
(78.62.86.131) Parašė:

TAUTIEČIAI ČIA IR SVETUR Lietuviams, gyvenantiems Lietuvoje ir svečiose šalyse, vieningos Tautos jausmas yra įskiepytas dar mūsų bočių. Jis nepraeina ilgesniam ar trumpesniam laikui išvykus iš Gimtos šalies ar net įleidus savo šeimos šaknis kitur. Tautos kultūra, papročiai, kalba ir kiti su tautybe susiję dalykai neišdyla be pėdsakų net ir įsiliejant į kitų tautų gyvenimą. Kiekvienam emigrantui tenka daugiau ar mažiau pramokti vietinę kalbą ir tuo pačiu praturtinti savo kalbinį suvokimą. Net ir "Alfoje" aprašomoje Australijoje dauguma gyventojų moka tik anglų kalbą su vietine jos specifika ir tartimi. Lietuvių imigrantai dažnai atvyksta mokėdami ne tik vieną kalbą. Dažnas jų gerai moka rusų kalbą, gali susikalbėti lenkiškai bei turi kurios nors kitos kalbos pagrindus. Atsivėrus komunikacijų galimybėms, atsirado noras pažinti kitų tautų kultūras. Taip, kaip mums jos, rodomos įvairių TV kanalų laidose, yra įdomios, taip ir mūsų kultūra yra domimasi kituose kraštuose. Tai daugiau priklauso ne nuo kažkokio pragmatinio poreikio, o kultūrinio asmeninio lygmens. Kuo aukštesnė, visapusiškesnė ir įvairesnė yra šalies kultūra, tuo didesnis tos šalies gyventojų domėjimasis kitomis kultūromis. Lietuvių tautiniai kultūriniai klodai susiformavo ilgais Tautos gyvavimo šimtmečiais ir jie yra išskirtinis brangakmenis Pasaulio tautų karūnoje. Turime nuolat stengtis, kad to brangakmenio spindesys ne tik kad nenublanktų, bet ir sužibėtų naujomis galimybėmis. Mes dar gerai neišmokome didžiuotis savo tautos kultūros profesionalais, kurie stebina kitų šalių žiūrovus ar kitokio meno pažinėjus. Sunku būtų suskaičiuoti kiek įvairių apdovanojimų ir laimėjimų yra pasiekę mūsų kultūriniai "ambasadoriai", kiek kartų jie buvo pagerbti kitose šalyse vien per šį, atgautos Nepriklausomybės laikotarpį. Komentare nebūtų lengva išvardinti net ir pačius aukščiausios prabos pasiekimus. Tad kiekvienas lietuvis ir šioje šalyje gyvenantis kitos tautos atstovas turi pagrindą didžiuotis Lietuvos valstybe. Kam kyla noras ją išjuokti ar paniekinti, negali laikyti save padoriu šalies piliečiu. Pozityvus požiūris į savo Gimtą šalį sveikintinas ir tada, kai jis pasireiškia tarp išvykusių tautiečių. Ne viskas mūsų šalyje sekasi padaryti taip, kad visuomenės dauguma galėtų gyventi saugiai ir pasiturinčiai. Padaro klaidų ar netgi sąmoningų "klaidų" ir politikai, ir valdininkai, ir eiliniai piliečiai. Tačiau, jei suvienytumėm visų Pasaulio lietuvių pastangas, kai kurių klaidų pavyktų išvengti ar bent jau nekartoti. Renkame šalyje Seimo politikus, t.y. tuos, kuriais labiausiai pasitikime. Nemanau, kad dauguma emigrantų visiškai nesidomi savo gimta šalimi esant dabartinėms komunikacijų galimybėms. Tad būtų labai tikslinga, kad daugelis emigrantų išsakytų savo nuomonę, kokią jie nori matyti savo Tėvynę ateityje ir kokie politikai, jų nuomone, turėtų vykstančiam pokyčių procesui vadovauti. Siūlau nenusišalinti nuo galimybės išreikšti savo politinę valią. Galimybės, kuri ryškiausia būna kas ketveri metai. Sėkmės pasirenkant. INFORMACIJAI: COPY: UŽSIENIO LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS Politinės, ekonominės bei socialinės priežastys lėmė, kad mūsų šalis per pastaruosius 150 metų išgyveno keturias didelio masto emigracijos bangas. Įvairiais vertinimais šiuo metu už Lietuvos ribų gyvena apie milijonas lietuvių ar lietuvių kilmės asmenų, 41 pasaulio šalyje veikia užsienio lietuvių bendruomenės, kurios sudaro Pasaulio lietuvių bendruomenę. Svarbiausi šios organizacijos tikslai - padėti po pasaulį pasklidusiems lietuviams išlaikyti tautinį tapatumą ir stiprinti ryšius su Lietuva. Pagrindinės pasaulio lietuvių vertybės išdėstytos „Lietuvių Chartoje“. Dalis užsienio lietuvių organizacijų yra sukūrusios nuoseklią tautinio tapatumo palaikymo sistemą (lituanistines mokyklas, lietuvių kultūros centrus, parapijų namus, klubus, savišalpos fondus, archyvus, lietuvišką žiniasklaidą, mini valstybines šventes, rengia tautinių dainų ir šokių bei sporto šventes), kitos kuria savąją bendruomeniškumo tradiciją, naujas bendros lietuviškos veiklos formas. ŠALYS, KURIOSE YRA ĮSIKŪRĘ LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS: Airija, Argentina, Australija, Austrija, Baltarusija, Belgija, Brazilija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Gruzija, Islandija, Ispanija, Italija, Japonija, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Kazachstanas, Kolumbija, Latvija, Lenkija, Liuksemburgas, Moldova, Naujoji Zelandija, Norvegija, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Pietų Afrikos Respublika, Rusija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Ukraina, Urugvajus, Uzbekistanas, Venesuela, Vengrija, Vokietija.17. Pikasui
(2012-10-07 19:00:20)
(178.16.39.86) Parašė:

Kuo skiriasi socialdemokratai nuo konservatorių? Niekuo. Ir viena ir kita partija atstovauja turtingiems (nors socialdemokratai turėtų atstovauti dirbantiesiems - viduriniajai klasei). Konservatoriai padarė aferą su Mažeikių nafta, socialdemokratai su LEO LT, dabar konservatoriai stumia Visagino aferą. Jeigu DK šliesis prie šios partijos, manau, nuvils daugelį savo rinkėjų. Nors jau dabar plačiai kalbama, kad DK - konservatorių projektas.16. optimistas
(2012-10-07 13:48:52)
(86.130.42.83) Parašė:

5.Dialogas apie gyvenimo prasme Ka turi omenyje sakydamas visuma? .................................................................................................................................................................................. Viena vertus visuma apima viska kas egzistuoja,kas tai bebutu, ar pasaulis ar kosmosas.O visas kas egzistuoja ,nuo mikrobu iki zmogaus ir iki galaktiku,is tikro nera atskiri subjektai ar reiskiniai,bet daugialygmeninio procesinio tinklo,formu dalis. Yra dvi priezastys trukdancios mums pamatyti ta vienove,nes mes matome tai kaip atskira.Viena yra pojuciai,kurie sumazina realybe iki siauro musu pojuciu spektro:tai ka galime matyti,girdeti,uosti,ragauti ir liesti. Bet jei mes bandome pajusti neinterpretuojant ar neapibudinant protu,kas reiskia,nepridedant prie pojuciu minciu,mes is tikro galime pajusti gilesnes,uz pojuciu slypincias ir is paziuros atskirus dalykus jungiancias sasajas. Kita atskirumo iliuzijos matymo priezastis,yra nesustabdomas galvojimas.Kai mes esame uzstrige nekontroliuojamame mastyme,tai mus atskiria nuo visatos ir mes prarandame sugebejima jausti ,visko kas egzistuoja,tarpusavio rysi.Protas suskaido realybe i negyvus fragmentus. Is tokio realybes matymo kyla iaptingai neprotingi ir griaunantys veiksmai. Beje yra netgi gilesnis tarpusavio rysio lygmuo,rysis gilesnis nei viso to kas egzistuoja.Tame lygmenyje viskas yra viena.Tai Saltinis,neisreikstas vienas Gyvenimas.Tai laiko savokos neturintis intelektas,kuris isreikstas kaip laike esanti visata. Visuma sudaryta is egzistencijos Butyje,ir isreikstos ir neisreikstos pasaulio ir Dievo.Taigi kai tu esi su visuma,tu tampi samoninga visumos sasaju dalimi ir jos tikslu:samones pasireiskimu siame pasaulyje.O to rezultate,spontanisku palankiu ivykiu,netiketu galimybiu,sutapimu ir ivykiu sinchroniskumas atsitinka daug dazniau.Karlas Jungas sinchroniskuma vadino "neatsitiktiniu sasaju principu".Tai reiskia,kad tarp sinchronisku ivykiu,musu realybes lygmens pavirsiuje, nera atsitiktinio rysio.Tai uz sio pasaulio slypincios isminties ir gilesniu tarpusavio sasaju,isorinis pasireiskimas,kurio negali suvokti musu protas.Bet,mes galime buti samoningi, to intelekto valdymo besiskliedziancios samones, dalyviai. Gamta egzistuoja nesamoningoje busenoje ir yra vienoveje su visuma.Stai to pavyzdys,paaiskinantis kodel per 2004 metu cunamio nelaime,vrtualiai nezuvo laukiniu gyvunu. Budami labiau nei zmones susije su visuma,jie galejo pajusti artejanti cunami gerokai anksciau nei ji buvo galima pamatyti ar isgirsti ir todel turejo laiko pasitraukti i aukstesnes vietas.Kaip tai atrode,ziurint is zmogaus perspektyvos?Gal but laukiniai gyvunai tiesiog pradejo trauktis i aukstesnes vietas.Darymas TO,todel KAD,yra proto veikimo budas,kuris atkerta mus nuo realybes;tuomet kai gamta gyvena nesamoningoje vienoveje su visuma.Musu tikslas ir lemtis yra atnesti i si pasauli,nauja lygmeni,samoninga gyvenima vienoveje su visuma ir samoningai susijus su visatos protu. ................................................................................................................................................................................... Ar gali visuma naudoti zmogaus prota tam,kad kurti dalykus ir situacijas kurios susije su tikslu? ................................................................................................................................................................................... Taip,ten kur ikvepimas kuris verciamas kaip "ikveptas dvasios" ir entuziazmas kuris isvertus is graiku reiskia "ikveptas Dievo",tai yra kurybine galia kuri toli pralenkia tai ka gali padaryti pats vienas zmogus. Eckhart Tolle15. Pikasas2
(2012-10-07 13:37:40)
(78.62.86.131) Parašė:

“KONTOROS” LEGENDOS Kai pavartoju “kontoros” epitetą, dažnai akys savaime krypsta į Latvių gatvę Vilniuje. Tai kartais nebūna tikslu, nes jėgos dirbančios prieš Lietuvos laisvę ir kuriamą demokratiją yra pasklidę plačiai ir jau daug kur įsiskverbę. Kas vadovauja visam tam “paradui” reiktų aiškintis kiekvienu atveju atskirai. Ideologinė kova minėtu tikslu, mano nuomone, nebuvo nutraukta per visą atgautos Nepriklausomybės laikotarpį, bet kaskart būna žymus suaktyvėjimas prieš kiekvienus rinkimus. Ypač didelis dėmesys yra skiriamas Seimo rinkimams, nes būtent jų pasėkoje atsiranda politinės valdžios dauguma, priiminėjanti įstatymus ir jų pataisas. Tokie įstatymai turi didelę reikšme šalies politiniame ir ekonominiame gyvenime. Kokie jie būna, toks ir gyvenimas klostosi. Be to, Seimo dauguma paskiria ir vykdomają valdžią – Vyriausybės ministrų kabineto narius su premjeru priešakyje. Niekaip nerenkama būna tik teisėsaugos institucijų vadovai ir jų atsakingi pareigūnai . Žinoma, toks teisėsaugos pareigūnų skyrimas, koks tapo įprastu Lietuvoje, prieštarauja LR Konstitucijos 33-am straipniui, teigiančiam, kad “Piliečiai turi teisę dalyvauti valdant šalį tiek tiesiogiai , tiek per demokratiškai išrinktus atstovus…” Taip nuolat pažeidinėjant esminį konstitucinį demokratinį principą susidarė situacija, kai teisėsauga pati sau susikūrė tokias teises, kad jos pačios sukontroliavimas tampa labai sudėtingas, beveik neįmanomas. Tik Prezidentui yra palikta teisė įtakoti teisėsaugos kadrinę sistemą, bet tai priklauso tik nuo konkretaus prezidento geros valios. Tad galima teigti, kad visi teisėsaugininkų įrodinėjimai apie jų išskirtines teises ir tuo pačiu visagalybę yra tik jų pačių susikurta LEGENDA, skirta visuomenės mulkinimui. Kai pati valdžios atšaka iškrenta iš Konstitucijos konteksto ir tampa nebekontroliuojama, tai nebelieka politinės jėgos, kuri galėtų priversti teisės ir teisėtvarkos sargus patiems laikytis LR Konstitucijos ir kitų įstatymų. Tokiai legendai kairiosios, dar “hegemono” partijos kvapą išsaugojusios jėgos, linkę pritarti ir tą nuolat daro ne šiaip sau. Toks kairiųjų jėgų ir teisėsaugos persipynimas dažnai užtikrina saugumą pažeidžiant įstatymus, t.y.užtikrina nebaudžiamumą “saviems”. Deja, tik pastaraisiais metais, po kelių garsių skandalų bandoma raiškiau prabilti apie minėtos LEGENDOS absurdiškumą, demokratiją mėginančioje kurti visuomenėje. Vienas iš mėgstamiausių “kontoros” argumentų yra LEGENDA jau tapęs aiškinimas, kad piliečiai – rinkėjai neturi politinių galimybių įtakoti šalies gyvenimą rinkimų metu. Įrodymų tam paremti prikuriama įvairių. Vieni aiškina, kad rinkimai vis tiek bus suklastoti, todėl juose net neverta dalyvauti. Kiti, kad rinkimų sistema yra bloga, nes yra politinių partijų kandidatų sąrašai ir tik 71 Seimo narys išrenkamas vienmandatinėse apygardos. Treti teigia, kad Lietuvoje nėra partijų, turinčių politines pozicijas. Atseit, jos visos supanašėjo, tad nėra iš ko rinktis. Tai labai miklūs aiškinimai. Manau, kad daugelis iš tokių aiškintojų jau anksti ryte nuskuba prie rinkiminių urnų, tikėdamiesi, kad jų “čiulbesių” užmigdyti bei įtakoti kaimynai ar kiti piliečiai rinkimų dieną savo nuomonės balsuodami neišreikš. Tie, kurie rinkimuose nedalyvaus, sekančios kadencijos metu netgi neturės moralinės teisės net prasižioti, kad “ne tuos išrinkom”. Jei jis pasitikėjo kitų nuomone ir pats nedalyvavo balsuojant, tai turi pasikliauti tais, kurie politinę valią išreiškė. Platinti LEGENDĄ, kad rinkimai masiškai klastojami yra neteisinga, nes balsavimo apskaitos sistema yra pakankamai aiški, jos darbas yra stebimas įvairių partijų komisijos narių bei stebėtojų, rezultatai į įvairių partijų būstines persiunčiami nedelsiant suskaičiavus balsus, tad nieko daug nesuklastosi. Jei kažkas parsiduos už alkoholį ar dar ką, tai tam yra visuomeniniai stebėtojai, kurie tokius pavienius atvejus gali pastebėti. Kiekviena rinkiminė apylinkė turi savo antspaudą, kontrolinius atvykusių lapelius ir kitas priemones, kaip užtikrinti tikslų balsų suskaičiavimą. Baudos už bandymus sukčiauti skiriamos nemenkos. Balsų pirkėjams grėstų netgi baudžiamoji atsakomybė. “Kontoros” pakurstoma LEGENDA, kad rinkimai iš anksto nulemti yra labai gudrus manevras, siekiant slopinti demokratinę raišką šalyje. Kiekvieni Seimo rinkimai turi dar ir savitą specifiką. Šio rudens rinkimai labiausiai pasižymi tuo, kad susikūrė eilė naujų partijų, kurios nori pabandyti savo galimybę turėti Seime joms atstovaujačius narius. Kadangi didžiausios kritikos iš kairiųjų politologų ir jiems pavaldžios žiniasklaidos susilaukia “Drąsos kelio ” partija, tad manau, kad ji kai kam tampa apčiuopiamai pavojinga, kaip turinti neblogus šansus gauti pakankamai gerus rezultatus Seimo rinkimų metų bei turėti Seime savo atstovus. Skleidžiamos LEGENDOS, kad “Drąsos kelio partija nepateks į Seimą ar gaus jame labai didelį skaičių mandatų, manau yra gerokai atitolę nuo galimos realybės. Bent jau šiandien galima nujausti, kad ši patija gali netgi pakartoti Tautos prisikėlimo partijos sėkmę, o pavienėse apygardose pasirodyti dar geriau. O kas toliau? O toliau bet kokiam tokiam naujam ir nepatyrusiam dariniui teks glaustis prie politikos senbūvių tam, kad savo siekius galėtų realizuoti. Ilgai maniau, kad pagal viešai deklaruojamus tiesos ir teisingumo siekius DK partija turės galimybę susijungti su TS LKD dešinės partija, nuolat deklaruojančia panašius tikslus. Tačiau, po Seimo apsisprendimo N.Venckienės atžvilgiu ir “DK” lyderiams pasirinkus TS LKD lyderių apygardas net nežinau ką galvoti. Tai yra nežinau ar “Drąsos kelias” nenutrepsės panašiais vingiais į nežinią, kaip tai padarė subyrėjusi ir ištirpusi TPP. Manau, kad toks likimas būtų skaudus smūgis tiems, kurie nuoširdžiai tikėjo N.Venckienės ir jos komandos skelbtų tikslų įgyvendinimo galimybe. Niekados nesu raginęs balsuoti už konkrečią partiją ar kurį nors kandidatą. Vėl ir vėl pasitikiu rinkėjų sąmoniningumu, nors ne kartą esu nusivylęs. Bet kuriuo atveju su viltimi gyventi prasmingiau. Be jos – tamsuma…Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras