2019 m. rugsėjo 19 d.

 

Antano Boso ieškinys sugrįžo bumerangu

2
Paskelbta: 2013-11-06 06:56 Autorius: Baldas Pryšmantas | ve.lt
NUSITEIKIMAS. Antanas Bosas žada nepasiduoti ir su banku teismuose kovoti toliau. © Eimanto CHACHLOVO nuotr.
NUSITEIKIMAS. Antanas Bosas žada nepasiduoti ir su banku teismuose kovoti toliau. © Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Kai uostamiesčio verslininkas Antanas Bosas suabejojo sandoriais su DNB banku, kreipėsi į teismą ir paprašė sumos nuostoliams atlyginti. Gavo, nors ne tiek, kiek norėjo. Ir istorija tuo nesibaigė – dabar jau jis skolingas bankui.

Prieš 6 metus banke įsigijęs obligacijų, A. Bosas tikėjosi gerai uždirbti, šioms išlaidoms milijoninę sumą pasiskolino iš banko, užstatęs jam savo prabangų namą.

Tačiau investicijos neatsipirko, priešingai, verslininkas patyrė tik nuostolių. Dėl to jis kreipėsi į teismą ir jam bandė įrodyti, kad bankas jį apgavo ir privalo atlyginti 408 tūkst. litų siekiančią finansinę žalą.

Pirmas bandymas klaipėdiečiui buvo gana sėkmingas: praėjusių metų pavasarį Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad „bankas suklaidino ieškovą dėl galimų rizikų ne dėl sąmojingų veiksmų, o dėl to, kad nepagalvojo, jog rizikų gali būti“. Sandoriai buvo panaikinti, o bankas įpareigotas A. Bosui sumokėti 289 tūkst. litų.

Tačiau bankininkai to padaryti nesuskubo ir pasinaudojo teise jiems nenaudingą sprendimą apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. Šiandien galutinis žodis tartas ir ten, tiesa, palaikantis banką.

Žemesnės instancijos teismo sprendimas panaikintas, o A. Bosui liepta banko naudai sumokėti 30 tūkst. litų žyminio mokesčio ir dar padengti 8,2 tūkst. litų siekiančias bankininkų išlaidas teisininkams.

Sprendimas motyvuojamas tuo, kad A. Bosas nėra eilinis ir rizikos nesuvokiantis vartotojas, o patyręs ir žinių turintis investuotojas, be to, einantis vadovaujamas pareigas, kurios įpareigoja turėti aukštą kvalifikaciją.

„Yra dar viena instancija, sprendimo dar nemačiau. Žinau tik tiek, kad ginčuose su šiuo banku teismai yra priėmę kelis žmonėms palankius sprendimus. Tai kodėl ne visiems? Turi būti kažkokia logika“, – samprotavo A. Bosas, išgirdęs apie nepalankų jam sprendimą.

Dėl panašių sandorių banko apgauti jaučiasi ir daugiau žmonių.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Precedentas
(2013-11-06 10:11:33)
(85.206.70.128) Parašė:

Norvegijoje yra precedentas- Motinine DNBNord dare tuos pacius triukus, t.y. pardavinejo finansinius prodktus skirtus profesionalams eiliniams norvegijos gyventojams. Priminsiu, kad profesionalais laikomi instituciniai arba asmenys , turintys maklerio licenja. Ar suprato A. Bosas ar ne, cia antraeilis klausimas. Visu pirma reikia iasiaiskinti ar DNBNordas teisetai platino finansini produkta ne profesionaliems investuotojams. Priminsiu, kad uz tuos pacius sandorius Nordo Motinine Norvegijoje yra nubausta, nubausta uz nesazininga ir apgaulinga veikla. Bet Lietuvai, matyt, tai negalioja. Priminsiu, kad nordas "ismaude" kelis simtus ,o gal net tukstancius eiliniu Lietuvos pilieciu, kuriems iki A.Bosoo "labai toli".1. Arvydas
(2013-11-06 08:16:25)
(78.61.249.252) Parašė:

Reziumuojant: ir gudri višta uodegą įsidilgina.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras