2020 m. liepos 7 d.

 

Anoniminiai savanoriai Vilniui dovanoja savo kurtas sūpynes

2
Paskelbta: 2013-06-25 15:19 Autorius: ekspertai.eu

Atidesni Vilniaus gyventojai spėjo pastebėti, kad pastaruoju metu įvairiose centrinės sostinės dalies vietose ėmė atsirasti spalvingos sūpuoklės. Pasirodo, kad savo rankų darbo sūpynes miestui dovanoja socialiniame tinkle „Facebook“ susibūrę „anoniminio[sūpynių]fondo“ nariai.

Per „Facebook“ pavykus susisiekti su akcijos iniciatoriais paaiškėjo, kad šiuo metu Vilniaus centre galima aptikti mažiausiai 10 jų sukurtų sūpynių. Tokiu būdu „anoniminis[sūpynių]fondas“, vienijantis miesto gyvenimui neabejingus narius, nusprendė pasitikti artėjančią Tarptautinę architektų dieną, dovanoti pramogą sostinės gyventojams ir atkreipti jų dėmesį į Vilniaus architektūrą bei viešąsias erdves.

„Šiemet liepos 1-ąją Vilniuje paminėti savo profesinę šventę architektai kviečiami šūkiu „Architekte, išeik į kiemą pasisupti!” Patys esame sūpynių fanai, todėl šia proga sumanėme sudaryti žmonėms galimybę pasisupti ten, kur paprastai to nedarytum. Sūpynes stengiamės kabinti viešose miesto erdvėse, orientuodami jas į architektūrinius objektus, ir taip atkreipti besisupančiųjų dėmesį“, – teigia anoniminis projekto iniciatorius.

Pasak akcijos organizatorių, prie spontaniškai kilusios idėjos įgyvendinimo jau prisidėjo apie 30 narių. Dauguma iš jų – architektai ir architektūros studentai, tačiau yra ir kitų specialybių atstovų bei moksleivių, atsiliepusių į „anoniminio[sūpynių]fondo“ paskelbtą savanorių paiešką.

„Savanoriai į šį projektą įsitraukia įvairiais būdais – nuo sūpynių gaminimo ir kabinimo visą savaitgalį iki smulkesnių darbų atlikimo laisvesniais vakarais“, – sako pašnekovas.

Pasak „Anoniminio sūpynių fondo“ narių, aplinkiniai į jų akciją reaguoja labai palankiai, o tai paskatina ir toliau puošti Vilnių sūpuoklėmis – artimiausiu metu ketinama pakabinti dar bent 10.

„Sūpynės toks paradoksalus reiškinys – nuolat judėdamas, gauni galimybę sustoti nuo kasdienio bėgimo, pamiršti rutiną, kitu kampu pamatyti aplinką, nieko nemąstyti arba mąstyti kitaip. Sūpynės tave nukelia į kitokį buvimą, gal todėl žmonės taip jas mėgsta“, – pabrėžia akcijos organizatorius.

„anoniminis[sūpynių]fondas“ prašo atkreipti vilniečių ir miesto svečių dėmesį, kad suptis reikia atsakingai.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
2. hmmm
(2013-06-26 09:14:13)
(217.117.27.6) Parašė:

sūpỹnės sf. pl. (2) KŽ, DŽ1, Vlkv, supỹnės (2), sū̃pynės (1) Sd, NmŽ žr. sūpuoklės: 1. Pakarkit (pakabinkit) sūpynes [per Užgavėnes] J.Jabl. Velykos, o tai virves skūnė[je] pririšdavo – vaikams suptis supỹnės Tlž. Mums besisupant, trūko sūpỹnių virvė. Kad mes davėm į šalinę! Slv. | Aliksnį palenkia, ir sūpỹnės piemeniui Ds. ^ Žaliose supynėse balti broliai supas (riešutai) LTsV499 (Kri). 2. KŽ.1. V.Ladas
(2013-06-25 16:24:41)
(62.212.203.174) Parašė:

Kokios čia dar "sūpynės", jei mes supamės, a nie sūp jedym"?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras