2020 m. liepos 7 d.

 

Algis Avižienis: Pol Pot Kambodža – Didysis šuolis į bedugnę

1
Paskelbta: 2019-08-13 08:54 Autorius: Savo varpinė

Tai be galo kruvina žiauri, tačiau pamokanti istorija. Vos per 4 metus nuo 1975 iki 1979 metų Kambodža neteko skirtingais duomenimis nuo ketvirtadalio iki trečdalio savo gyventojų t.y. per 2 milijonus žmonių.  

Ir šalį krauju užliejo ne užsienio priešai ir ne kokie mažaraščiai banditai, o kone geriausią to meto išsilavinimą turėjusio mokytojo suburti jaunuolių, o tiksliau dar berniukų būriai.

Tačiau tai toli gražu ne visa tiesa apie to meto įvykius. Pol Pot diktatūra būtų neįmanoma, jei ne aibė aplinkybių tarp kurių ir užsienio įtakos ir ideologiniai buvusių studentų-komunistų ieškojimai ir vietos elito tarpusavio kovos.

Dabar Vakaruose, o ir ne tik Vakaruose įprastą visą kaltę dėl teroro suversti vien Pol Pot, tačiau milijonų žmonių kraujų suteptos ir tiesioginių ir netiesioginių jo pagalbininkų rankos.

Šioje laidoje bus daug mažai girdėtų dalykų. Buvęs JAV diplomatas Algis Avižienis kelis metus pagal savo darbo pobūdį turėjo dirbti su Kambodžos klausimais.

Nors laidos trukmė nėra maža, tačiau ir tai visko aptarti nespėjome, tad vienaip ar kitaip mes dar paliesime su Kambodža susijusius klausimus kitose laidose.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. priežastys
(2019-08-15 10:00:44)
(185.90.61.89) Parašė:

O kas būtent ir kur prikišo viso šito bolševikinio mėšlo į Pol Poto makaulę? Atsakau-visi tie marksistiniai žavumai buvo įkalti į jo nesveikas smegenis Paryžiuje,jam studijuojant Sorbonos universitete. Taip kad dėkokite už visa tai Prancūzijai,draugai...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras