2019 m. sausio 21 d.
 

 

Albanija ir Makedonija sulaukė L. Linkevičiaus pagyrimo dėl padarytos pažangos

3
Paskelbta: 2018-04-19 05:52 Autorius: ekspertai.eu
Nuotr. urm.lt
Nuotr. urm.lt

Balandžio 17 dieną Europos Komisija paskelbė kasmetinį dokumentų paketą apie ES plėtrą. Kartu buvo įvertinta padaryta reformų pažanga Vakarų Balkanuose ir Turkijoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė ES atvirų durų politikos svarbą ir teigiamai įvertino Pietryčių Europos šalių daromą pažangą siekiant narystės ES.

„Patikima ES plėtros politika prisideda prie taikos, stabilumo ir saugumo ES kaimynystėje, gerų kaimyninių santykių ir europinių vertybių sklaidos. Visos narystės ES siekiančios šalys turi galimybę žengti pirmyn ES keliu, jei demonstruos tvirtą politinę valią vykdyti realias ir tvarias reformas bei galutinai išspręsti ginčus su kaimyninėmis šalimis“, - pasakė L. Linkevičius.

Pasak ministro, ES plėtra nėra vien techninis procesas, o strateginis narystės ES siekiančių šalių pasirinkimas, reikalaujantis ES vertybių ir principų laikymosi, įskaitant visišką ES kandidačių prisijungimą prie ES bendros užsienio ir saugumo politikos pozicijų.

Lietuvos diplomatijos vadovas pasveikino Europos Komisijos rekomendaciją pradėti derybas dėl narystės ES su Albanija ir buvusiąja Jugoslavijos Respublika Makedonija.

„Įgyvendindamos būtinas reformas, abi šalys padarė ženklią pažangą, leidžiančią joms toliau žengti pirmyn ES keliu“, - informavo ministras.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
3. Ateivis
(2018-04-19 18:21:52)
(82.145.223.150) Parašė:

Neimsiu, drūtas labai, netilps į laivą.2. Chaz
(2018-04-19 11:58:51)
(101.188.40.110) Parašė:

Linkevicius ismoko rezti pompastiskas kalbas. Konservatorisku stiliumi. Kalba apie taika ir paremia kara. Neturi savo nuomones, pataikauja darbdaviams. Ko is tokiu veidmainiu galima tiketis, kur jie veda tauta? Nesunku suprasti, kad nieko gero is veidmainiu nesulauksi.1. sterva
(2018-04-19 07:07:41)
(192.36.27.7) Parašė:

ir kiek tas pagyrimas kainavo Lietuvos mokesčių mokėtojams? ..aaaa?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras