2019 m. gegužės 26 d.

 

Norima išsiaiškinti, ar A. Kubilius nepasinaudojo tarnybine padėtimi

9
Paskelbta: 2018-05-18 10:35 Autorius: ekspertai.eu
A. Kubilius.
A. Kubilius.

Žaliųjų valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) su prašymu ištirti, ar Andrius Kubilius nepažeidė Lietuvos Respublikos įstatymų, nuslėpdamas nuo visuomenės ir kolegų Seimo narių duomenis apie sūnaus Vytauto Kubiliaus atstovaujamą verslą, kuris siejamas su artima Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos aplinka. R. Karbauskis taip pat prašo VTEK įvertinti, ar konservatorius nepasinaudojo savo tarnybine padėtimi, siekdamas gauti sūnaus verslui naudingą informaciją, kuri yra įslaptinta ir pasiekiama tik Seimo nariams, kurie su tokia informacija gali dirbti tik A. Skardžiaus apkaltos komisijoje.

„Šiandien ryškėjant politinės korupcijos apraiškoms, turime kalbėti apie nulinę toleranciją asmenims, kurie akivaizdžiai naudojasi tarnybine padėtimi, nes yra pratę būti nebaudžiami, dangstomi politinių jėgų ir rėmėjų. Įstatymai visiems galioja,  konservatoriams taip pat“, – sakoma R. Karbauskio pranešime visuomenei „A. Kubilius nuslėpdamas nuo visuomenės ir Seimo duomenis apie sūnaus atstovaujamą verslą galėjo pasinaudoti įslaptinta informacija“.

Primenama, kad „prieš porą dienų dienraštyje „Kauno diena“ paskelbta informacija, kad Andriaus Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius yra UAB „Modus grupė“ stebėtojų tarybos narys“.

„Akcinių bendrovių įstatymo nuostatos patvirtina, kad stebėtojų tarybos nariui yra prieinama visa informacija apie bendrovę ir suteikti platūs įgaliojimai.

Andriaus Kubiliaus sūnus Vytautas Kubilius UAB „Modus grupė“ stebėtojų tarybos nariu tapo 2016 m. rugsėjo 13 d. Informacija apie sūnaus pareigas šioje bendrovėje, anot dienraščio „Kauno diena“, A. Kubiliaus privačių interesų deklaracijoje buvo nurodyta tik 2018 m. balandžio 19 d.

A. Kubilius yra apkaltos A. Skardžiui komisijos narys. Pasak R. Karbauskio, nėra duomenų, kad A. Kubilius iki nutarimo dėl apkaltos komisijos sudarymo priėmimo būtų atskleidęs informaciją, jog jo sūnus V. Kubilius yra įmonės „Modus grupė“ stebėtojų tarybos narys, o grupei priklausanti įmonė „Modus Energy“ plėtoja saulės ir biodujų energetikos verslą Baltarusijoje, kurio dalis (biodujų jėgainės) yra vystomos agrokombinate, pavaldžiame Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos administracijai“, - nurodoma pranešime.

Pasak R. Karbauskio, A. Kubilius aktyviai dalyvavo ir domėjosi A. Skardžiaus šeimos verslu Baltarusijoje, S. Skardžiuvienės turimomis akcijomis Baltarusijoje veikiančioje saulės energiją plėtojančioje įmonėje, kai tuo metu jo sūnaus privatūs interesai Baltarusijoje (V. Kubiliui einant UAB „Modus grupė“ stebėtojų tarybos nario pareigas) siejasi su ta pačia – saulės energetikos – sritimi.

„A. Kubiliui galėjo tapti žinoma ir įslaptinta informacija. Atsižvelgiant į sužinotą informaciją apie jo sūnaus privačius interesus, kuriuos sudarant apkaltos komisiją A. Kubilius nuslėpė, galima daryti pagrįstą prielaidą, kad A. Kubilius pažeidė įstatymuose įtvirtintus įpareigojimus – vengti interesų konflikto, tinkamai atlikti tarnybines pareigas ir kt.“, - teigia R. Karbauskis.

Dienraščio „Kauno diena“ teigimu, bendrovė, kurios stebėtojų tarybos narys yra A. Kubiliaus sūnus, šiuo metu turi dešimt elektrinių. „Modus grupei“ priklausanti UAB „Modus Energy“ veikia ir saulės energetikos nišoje. Bendrovei priklauso 19 saulės elektrinių. UAB „Modus grupė“ prieš keletą metų plačiai įžengė ir į Baltarusiją, kur plečia veiklą saulės energetikos bei biodujų elektrinių statybos bei eksploatacijos versle. Dienraštyje pateikiama informacija, kad 2016 m. vasarą „Modus Energy“ Baltarusijoje, Minsko apskrityje, greta Rudošanų kaimo, vietoj apleisto smėlio karjero pastatė 5,8 MW galingumo saulės energijos elektrinę, į kurią investavo 10,6 mln. JAV dolerių. Pusę lėšų skyrė patys, kitą pusę suteikė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. „Modus Energy“ ketina baigti projektą biodujų elektrinių, kurių bendras pajėgumas bus 25 MW srityje, investicijos turėtų siekti maždaug 100 mln. eurų. Baltarusijoje yra registruotos dvi antrinės bendrovės – „Kobylovka biodujos“ ir „Porochonskoje biodujos“. Elektrinės veiks trijuose kolūkiuose: „Tėvynės“ (Pružanų rajone), „Parohonskoje“ (Pinsko rajonas) ir „Vosyliškės“ (Ščiučino rajonas). Visi šie kolūkiai priklauso agrokombinatui „Mačiulišči“, kuris tiesiogiai pavaldus Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos administracijai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
9. sigitas
(2018-05-21 07:04:21)
(86.100.91.103) Parašė:

Sunki kova bus ,Ramūnai, tačiau ją mes laimėsime, tironijai jau nebedaug liko karaliauti, tik reikia pirma išmušti pilnai vėzdą iš Prezidentės rankų.Tai visos jėgos struktūros, teismai, prokuratūra, visa teisėsauga turi tarnauti ne sisteminiams valdžios uzurpatoriams, o liaudžiai ir ginti jos interesus, o ne tų šunų8. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com
(2018-05-20 17:12:34)
(98.193.120.238) Parašė:

to " Pusę lėšų skyrė patys, kitą pusę suteikė Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.". Klausimas: Ar teisėtai Europos pinigai nuplaukė į BALTARUSIJĄ, o tuo pačiu netiesiogiai ir į Rusiją? A.Kubiliaus užsisegtas PAVOGTAS neužmrštuolės ženklas kiekvieną sykį jam primena, kad NEUŽMIRŠTŲ pasirūpinti savimi APVOGDAMAS Lietuvos valatybę.... konkrečiai 685 milijonai litų išmokėtų už nežinia ką, pagal Seimo prastumtuis antivalstybinius įstatymus. Nusikalttėliai. Kiekvienam Seimo nariui atsakomybė 4,7 milijonai litų, o kubiliui turi būti užtikrinta apsauga CYPĖJE iki gyvos galvos už neparsto dydžio Valstybės APVOGIMĄ. Kad šitas išgama sėdės?7. kubilas
(2018-05-18 21:55:21)
(94.244.104.242) Parašė:

stengiasi pazaboti skardziu kaipo pati pavojingiausia konkurenta kubiliaus sunui kuris gal net vienu smuiku griezia su dedule lukasium,tai juk budinga ju partijai,o juknevicienes brolis galimai net pietauja su putka,...is cia ir tas apsimetimas buk tai rusai puola,tai tik gudrus raskos virazas runkeliams...6. V .Ladas
(2018-05-18 21:25:51)
(188.69.208.25) Parašė:

Nusišalinti nuo Skardžiaus ūdijimo reikalų tai tikrai privalėjo, ir turės už tai atsiimti.5. trumpas
(2018-05-18 17:54:40)
(78.58.179.22) Parašė:

darosi aišku, kad geriausia Lietuvoje būtų viena partija.4. > 1. shtasys
(2018-05-18 14:52:32)
(78.250.215.184) Parašė:

Ei tu skudure, o kur gresme del "rusai puola" !? Nebaisu kai koncervatnykai prekiauja su rusais ir kolaboruoja ?3. trumpai
(2018-05-18 12:46:39)
(78.57.130.78) Parašė:

Skamba kaip dienos anekdotas,ar nepasinaudojo.2. Tėvynė
(2018-05-18 11:26:01)
(5.20.176.16) Parašė:

Kubiliaus vardo kolūkis Tėvynė - va kur Baltarusijos ateitis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras