2020 m. sausio 19 d.

 

Akredituotas naujasis Italijos gynybos atašė Lietuvai

2
Paskelbta: 2019-11-22 12:49 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Italijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Raffaele Vladimir Forgione.

Diplomatinę tarnybą pradėjusį plk. R. V. Forgione pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Jis padėkojo Italijai už indėlį į Baltijos regiono saugumą. Italija aktyviai dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, NATO priešakinių pajėgų iniciatyvoje, skiria kovinius vienetus į bataliono kovinę grupę Latvijoje. „Tai mūsų regiono saugumo užtikrinimui labai svarbios misijos ir iniciatyvos“, – sakė viceministras.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Italijos ambasadorius Francesco Fransoni, Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

Naujasis Italijos gynybos atašė Lietuvai plk. R. V. Forgione yra baigę Italijos karo akademiją, tarnavęs įvairiuose Italijos kariuomenės padaliniuose, dalyvavęs misijose Afganistane, Irake, Kosove ir kt.

Italijos gynybos atašė Lietuvai reziduoja Varšuvoje, Lenkijoje.

Nepaisant to, kad Lietuvą ir Italiją skiria nemažas geografinis atstumas, šalių kariuomenės labai skiriasi savo dydžiu, naudojama ginkluote ir karine technika, susiduria su kiek skirtingais saugumo iššūkiais, bendradarbiavimas tarp kariuomenių vyksta įvairiomis formomis ir apimtimis jau daugiau nei penkiolika metų.

Vienas didžiausių Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo gynybos srityje yra 2006-2009 m. vykęs trijų taktinių transporto lėktuvų „C-27J Spartan“ įsigijimas iš Italijos įmonės „Alenia Aeronautica S.p.A.“. Italijos kariuomenė iki šiol prisideda prie šių lėktuvų įgulų ir aptarnaujančio personalo kvalifikacijos kėlimo bei žinių gilinimo, talkina Lietuvos kariuomenei rengiant naikintuvų valdymo karininkus.

Italijos karių kontingentas aktyvai dalyvauja NATO oro policijos misijoje, ketina dalyvauti ir 2020 metais. Italai aktyviai dalyvauja ir Vilniuje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro veikloje. Po vieną Italijos karininką tarnauja tiek šiame centre, tiek Vilniuje atidarytame NATO pajėgų integravimo vienete.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
2. Romas
(2019-11-22 16:34:33)
(77.111.247.31) Parašė:

Eilinis dalykas. Visos salys siuntineja savo karinius atase i ivairias vietas, toks protokolas. Pagrindinis ju darbas - derinti zvalgybos ir rezidenturos veikla. Taip buvo, taip yra ir taip bus. Zvalgyba dirba visada ir visur. Tai normalu.1. U-2
(2019-11-22 14:01:53)
(89.116.124.39) Parašė:

Myliu Italija. Vienok, po Romos imperijos laiku, kariautojai is ju tokie patys, kaip is sudo kulka. Paskutinis, kuris tuo ysitikino akivaizdziai buvo A.Hitleris o Karobliui iki jo toloka...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras