2020 m. vasario 26 d.

 

A. Butkevičius apie derybas su „Gazprom“: „Artimiausiu metu tikimės lūžio“

1
Paskelbta: 2014-01-10 12:15 Autorius: Naujienų redaktorius
Premjeras susitiko su naujuoju Rusijos ambasadoriumi A. Udalcovu. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Premjeras susitiko su naujuoju Rusijos ambasadoriumi A. Udalcovu. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius vis dar tikisi, kad derybos su „Gazprom“ dėl dujų kainų greitai baigsis.

Pasak ministro pirmininko, jei Lietuva būtų atsiėmusi savo pareiškimą Stokholmo arbitraže, susitarti su Rusijos dujų kompanija būtų buvę galima dar praėjusiais metais. Tačiau, anot A. Butkevičiaus, buvo priimtas sprendimas to nedaryti.

„Derybos su „Gazprom“ vyksta vangokai dėl vienos priežasties: pagrindinis jų reikalavimas buvo, kad mes atsiimtume ieškinį arbitraže. Jeigu mes jį būtume atsiėmę, susitarimas būtų įvykęs praėjusiais metais, tikriausiai iki liepos 1 dienos. Vis dėlto tai yra politinis ir ekonominis sprendimas. Teisininkai yra išdėstę motyvus, kad Lietuva yra permokėjusi (už dujas – ELTA) beveik 5 milijardus litų“, – penktadienį lenkiškam radijui „Znad Wilii“ sakė A. Butkevičius.

Ministro pirmininko teigimu, lūžio derybose yra tikimasi „artimiausiu metu“.

„Vakar turėjau susitikimą su Rusijos ambasadoriumi (Aleksandru Udalcovu – ELTA). (...) Jis šiuo klausimu jau pradėjo domėtis, ieško tiesioginių kontaktų su Aleksejumi Mileriu, „Gazprom“ vadovu. Jis turėtų tarpininkauti, kad tos derybos vyktų“, – sakė A. Butkevičius.

Anot premjero, kita galimybė pagaliau baigti nuo praėjusių metų rugsėjo vietoje stovinčias derybas gali atsirasti tada, kai Europos Komisija (EK) baigs tyrimą dėl „Gazprom“ veiklos Rytų Europoje.

„Mes tikėjomės, kad EK savo tyrimą baigs dar praėjusiais metais. Taip, čia yra kitas kelias. Mes turime keletą variantų. (...) Kada bus pabaigtas tyrimas, reikės paklausti komisaro Joaquino Almunijos, kai susitiksiu“, – teigė premjeras.

Ministras pirmininkas patvirtino, kad iš visų Europos Sąjungos valstybių Lietuva už dujas moka daugiausia.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. luzis
(2014-01-10 13:20:06)
(78.57.227.99) Parašė:

to luzio jau 24m laukiam o pagal musu algas tai dujos turetu kainuoti 0,57 centus uz kubaParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras