2020 m. balandžio 5 d.

 

A. Butkevičius: norime tokios pat dujų kainos, kaip Latvija ir Estija, bet nuolaidų nedarysime

5
Paskelbta: 2013-02-02 09:50 Autorius: ekspertai.eu
Algirdas Butkevičius. Nuotr. E.eu
Algirdas Butkevičius. Nuotr. E.eu

Lietuva siekia, kad iš Rusijos perkamų dujų kaina būtų bent tokia pat, kokią moka kitos dvi Baltijos šalys, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Premjeras teigė nenorintis daugiau spekuliuoti dėl galimų būdų sumažinti kainą.

Jis kartoja, kad nuolaidų vieninteliam dujų tiekėjui Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ nebus daroma.

“Žinių radijo” | ekspertai.eu inf.

Kuo toliau, tuo principingesnis darosi mūsų Premjeras A. Butkevičius. Labai iškalbingas jo pasisakymo sakinys: „Premjeras teigė nenorintis daugiau spekuliuoti dėl galimų būdų sumažinti kainą.“

Ką reiškia žodžių junginys „nebenorintis daugiau spekuliuoti“? Reiškia tik tai, kad spekuliavo, o kiekvienam spekuliantui dar sovietiniais laikais buvo parengtas BK straipsnis ir narai belangėje. Dabar, esant premjeru, matot, išsižada savo išmokto šulerystės ir spekuliacijos amato bei įgūdžių. Gėda ir tiek.

Beje, mūsų Premjeras fantazija pasigirti irgi nelabai gali. Jam galima būtų pasiūlyti labai paprastą schemą. Nuvažiuokit, gerbiamasai, pas bralukus latvius, susitikit su Latvijos Premjeru Valdžiu Dombrovskiu ir paprašykit kolegos, kad pirktų iš "Gazpromo" dvigubai daugiau dujų su nuolaida už didesnį kiekį, o po to... kam šnekėt apie kažkokias nuolaidas "Gazpromui"?

P. S. KOMENTARO KOMENTARAS

Šarūnas Puidokas, aktorius, ekspertai.eu Visuomeninių ir politinių procesų skyriaus vadovas:

Ekspertų komentatorius gana miglotai komentuoja, norėdamas užuominomis pasakyti, kad Premjeras kažką nutyli, o vaidina labai kietą. Jiems, matyt, su prezidente niekaip nepavyksta susiderėti su "Gazpromu" dėl mažesnių dujų kainų, o visi žinome, kad tam monstrui Stokholmo teismas užmynė ant mazolio ir priteisė virš milijardo litų už monopolizuotą rinką, konkurencinių taisyklių pažeidimą ir išprievartautą dujų pirkėją Lietuvą, kurioje veikia dukterinės FSB priedangos firmos, apie ką kalbėjo Vytautas Pociūnas, kol nebuvo išmestas pro langą.

Tai šitie mūsų valdžios ponai ir ponios lošia tuos pačius žaidimus, pudruodami tautiečiams smegenis, neva jie rūpinasi dujų kainomis, kaip ir visokie valatkos, pildami ant smegenų muilo putas apie skalūninių dujų naudą ir energetinės nepriklausomybės perspektyvą.

Per pastarąjį mėnesį bene du kartus Lietuvon buvo atvykę kažkokie "Gazpromo" derybininkai, o apie ką derėjosi – tyla. Premjeras to nežino ir negali papasakoti. 

Žaidžia trigubus žaidimus kaip ir su elektra, o iš to visiškas neaiškumas. Ar kas nors yra girdėjęs, kad Lietuva būtų nusipirkusi bent metrą elektros kabelio jungčiai su Švedija? 

Jie net nežino, į kurią pusę tą kabelį tiesti, o bene visus ketverius metus pudravo piliečiams smegenis apie energetinę alternatyvą ir nepajudėjo iš mirties taško. Gal pastatė nors vieną jungties stulpą su Lenkija? Stulpai, kabeliai, suskystintų dujų vamzdynai  - viskas tik ant popieriaus, o popieriai stalčiuose, o stalčiai spintose, o spintos valdžios kabinetuose, o kabinetai įstaigose, o įstaigų reikalai už devynių užraktų.

Dujų, elektros ir šilumos kainos, kaip žinome, tiesiogiai koreliuoja, bet krentant dujų kainai nežinia kodėl kyla elektros ir šilumos kainos - tai už tų kelių virvelių ir tampomos mūsiškės marionetės.

Čia nereikia mokėti net aritmetikos: jei Skandinavai turi elektros (ir daug pigesnės nei rusiška) perteklių, tai tik tiesk ne vieną, o dvidešimt kabelių į Visbį ir rodyk špygas "Gazpromui" bei "Rao" bosams. Bet mūsiškiams daug paprasčiau liežuviais malti, nei imtis kažką realiai daryti, nes visi sėdi elektrikų, dujininkų bei šilumininkų kišenėse, iš kurių pasiima į savo kišenes, kiek anie duoda ir kiek nuplėšia nuo vargšų Lietuvos vartotojų.

Todėl tikrai galima ironizuoti - jei latviai perka pigiau, tai tegu pasididina sau kvotas, o mes jau iš jų nusipirksim, nes su Latvija mus jungia tuščias vamzdis ir su jais susitarti lengviau, nei su rusu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Kostas
(2013-02-03 11:11:36)
(78.62.143.3) Parašė:

"Tampame oligarchų ir nusikalstamo pasaulio valdoma valstybe", - taip pasakė prezidentė lygiai prieš metus. Kas pasikeitė per metus? Mes jau tikrai ir negrįžtamai tapome oligarchų ir banditų valdoma valstybe.4. Česlovas
(2013-02-02 18:54:12)
(78.62.164.7) Parašė:

Nei Dalia, nei Butkevicius su visa ministru taryba nedirba Lietuvai. Jie dirba oligarchams,o tik spaudos konferencijose arba pries kameras veblena kaip pasaukojanciai dirba liaudziai.3. Benas
(2013-02-02 18:27:41)
(78.62.185.144) Parašė:

Man gaola Tautos, kurie tapo nemastantys vergai su nulenkta galva. Juos apvagia is ju tyciojasi, vukdo Tautos genocida o jie lyg mazochistai, panai tik jus nepalikite musu. Lietuvos zmones jau turo vergo gena. Labai lengva valdyti nemastancia Tauta kuri tiki afristu pazadais.2. Jurgis
(2013-02-02 14:18:26)
(78.57.208.170) Parašė:

Kiek žinau, pagal sutartį su "Gazpromu" draudžiama perparduoti dujas trečiosioms šalims. Taip, kad pirkti iš latvių pigiau neišeis.1. Zefirinas
(2013-02-02 13:18:55)
(78.56.179.39) Parašė:

Šaunus p. Puidoko pamintijimas. Bet primintina: apie "energinį saugumą" diskutuojama jau bene 20 metų, o važis ten pat. Užtat kainos, pvz., už kWh auga nenukrypstamai, sistemingai, tolydžiai. Gal reiktų dar steigti kelias ministerijas: tarkim, Elektros, Dujų, Naftos, Malkų, Šilumos... Taip pavyktų sukurti dar šimtus "darbo" vietų, sumąžtų nedarbas, emigracija. Gal teisinga, kad daugiau jokių, net menkų, nuolaidų "Gazpromui" nebebus daroma; nes jau tiek daug tų nuolaidų padaryta, o anie - jokio dėkingumo nerodo, švonderiai. Beje, valdžionims šitie visi reikaliukai - už nieką niekesni; bus ūpas - pasididins algas ir/ar priedus. Esmių esmė - prasibrauti prie ar dalyvauti dalijantis valdžios pyraginę. Visokias prastas pasekmes visad tiks suversti iktol prie pyraginės sėdėjusiems. Tad jokių špekuliacijų kainų tema. URA.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras