2020 m. gegužės 31 d.

 

64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą

9
Paskelbta: 2019-09-18 12:24 Autorius: ekspertai.eu

Rugsėjo 17 d. minint Ukrainos Ilovaisko tragedijos 5-ąsias metines ir sukakus 5-eriems metams, kai į Lietuvą reabilitacijai atgabenti pirmieji sužeisti kariai iš Ukrainos, surengta dokumentinio filmo „Nepalaužiamos moterys“ peržiūra Vilniaus kino teatre. Šiuo filmu  siekta priminti apie Ukrainos karius, kurie iki šiol laikomi separatistų nelaisvėje – 40 m. trukmės pasakojime atskleidžiamas trijų ukrainiečių moterų, kurios buvo patekusios į separatistų nelaisvę, istorijos.

Filmo premjeroje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dėkojo Ukrainos kariams už drąsą ir pasiryžimą ginti savo šalį. „Jūsų kova nepaprastai svarbi kiekvienam Lietuvos piliečiui ir mes toliau principingai palaikysime Ukrainos suverenitetą bei teritorinį vientisumą“, – pabrėžė ministras.

Pasak ministro R. Karoblio, Lietuva, nors po ilgą laiką trukusių karų ir okupacijų, pastaruosius 30 metų gyvena taikoje ir ramybėje, tačiau mes nesame abejingi ir nepamirštame savo draugų Ukrainoje, kurie stengiasi sugrąžinti taiką į savo šalį.

Po filmo peržiūros Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadui plk. Dainiui Pašvenskui nuo fronte kovojančių Ukrainos karių buvo įteikta simbolinė dovaną – vėliava, kaip padėka Lietuvos savanoriams.

Renginyje taip pat dalyvavo Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariai, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi.  

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainoje 2014 m. pradžios Lietuva politiškai palaiko Ukrainą, remia ją visomis įmanomomis formomis, įskaitant ir karinę paramą. 2014-2019 m. Lietuvoje gydyta ir reabilituota daugiau nei 250 Ukrainos karių.

Lietuva vienašališkai ir kartu su sąjungininkais teikia paramą Ukrainos vykdomoms reformoms karinio mokymo ir rengimo srityje, padeda taikyti vakarietiškus standartus Ukrainos kariuomenėje, siekiančioje didinti tarpusavio sąveiką su NATO šalių kariuomenėmis. Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti ir stiprinti ukrainiečių kariuomenę dalyvaudami JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje ir vykdydami Lietuvos karinę mokymo operaciją Ukrainoje. Taip pat, siekdama artinti Ukrainos kariuomenę prie vakarietiškų standartų ir suteikti galimybę mokytis dirbti pagal NATO procedūras, Lietuva kartu su Lenkija ir Ukraina vysto bendrą karinį projektą – bendrą trišalę brigadą LITPOLUKRBRIG. Ukrainos kariai kviečiami mokytis Lietuvos karinio rengimo įstaigose, Lietuva finansuoja Ukrainos karininkų mokslus Baltijos gynybos koledže.

Lietuva yra paskyrusi atstovą į Strateginio lygio patarėjų darbo grupę Ukrainoje, NATO atstovybėje Kijeve dirba du Lietuvos karininkai, vienas jų pataria puskarininkių sistemos pertvarkos klausimais, kitas – profesinio karinio lavinimo klausimais.

Lietuvos gyventojai pritaria karinės paramos teikimui – praėjusių metų pabaigoje Krašto apsaugos ministerijos užsakymu atliktos visuomenės apklausos duomenimis, 64 proc. respondentų teigiamai vertina Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimą.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
9. Nu jo... Romui
(2019-09-18 19:41:10)
(188.69.198.91) Parašė:

Tai ne tik pasipelnymo šaltinis. Per Baltarusiją ir Lietuvą yra bandoma permesti išardytų neapskaitinių ginklų į RF teritoriją. Procesas, iš visko sprendžiant, yra puikiai sistematizuotas, nes Blatarusija iš vis uždarė sieną su Ukraina. Kai kas, matyt turi iliuzijų Rusijoje pakartoti ukrainietiško jovalo scenarijų. Net delfidėje šiandien apie tai straipsnis pasirodė... Užtai tie procentukai turi savą reikšmę. Tik kad klounai nelabai turėjo proto liežuvį prikąsti...8. Romas
(2019-09-18 19:11:27)
(77.111.247.207) Parašė:

Ta kova svarbi tik Lietuvos valdziagyviams - neissenkamas saltinis pasipelnyti. Vagystes is biudzeto ir kontrabanda.7. xxxx
(2019-09-18 17:33:11)
(88.222.106.54) Parašė:

Ukraina kariauja su savo šalies piliečiais. Sutinku, tuos piliečius palaiko Rusija, bet ar etiška kariauti su savo piliečiais? Faktiškai karas vyksta tarp JAV ir Rusijos. Tas pat buvo Vietname, Sirijoj ir kitur. Ar turime moralinę teisę kurstyti karą? Juk šiame kare ir Ukrainos, ir Dombaso žmonės - tik patrankų mėsa dviejų agresorių rankose. Negalima kurstyti karo kur jis bebūtų - Balkanuose, Ukrainoje ar dar kažkur. Viską galima išspręsti taikiai. Kol šalims - ginklų gamintojoms reikės ginklus parduoti, karai vyks. Lietuva ES narės pareiga ne kurstyti karą, o dėti pastangas, kad karai nevyktų.6. V. Ladas
(2019-09-18 15:40:04)
(188.69.192.106) Parašė:

Tai, kad ta Ukraina kovoja, kaip šlapias dega, nežiūrint visų pagalbų. Pašaudo iš haubicų, didelio kalibro minosvaidžių, kas, beje, draudžiama, nukauna kelis civilius, sugriauna ar apgriauna kelis namus Donbase, ir tai karas? Guma tempiasi net po paliaubų oficialaus paskelbimo. Ir kontrabanda varinėja ginklus, pradedant Parašenkos sėbrais, kas tik netingi darosi verslą iš to "karo", taip galima suprasti iš žiniasklaidos. Ir kad tiek idiotų būtų, kurie tai palaiko? Netikiu...5. Proletaras
(2019-09-18 15:38:54)
(78.58.185.179) Parašė:

Kokia dar gina savo šalį. Ji gi gina Jungtinių Teroristinių Valstijų interesus tame rajone. Jie tik "patrankų mėsa" Rusijos ir JAV konflikte dėl įtakos zonų pasaulyje.4. Nelaime
(2019-09-18 15:27:13)
(107.77.173.8) Parašė:

64% nepritaria likeusieji 36% neturi nuomones,o,dar kiti mato kaip uzdarby apsiginti nuo bado ir tevams nupirkti vaista!Sakes viskam!3. 64 proc.
(2019-09-18 14:29:41)
(81.7.64.132) Parašė:

Kuriam dalinyje vyko apklausa?2. ???
(2019-09-18 14:13:21)
(46.88.194.131) Parašė:

gal kas gali pasakyti kada ir kur tokia apklausa vyko? As tikrai norejau pareiksti savo nuomone. Matyt, kokiame vyriausybes kabinete valdininkai vienas kita apklause ir pateike, kaip tautos nuomone! Idomu, kaip gali tauta pritarti savu pinigu atidavimui kitos valstybes mafijai ir mafijos ambiciju igyvendinimui.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras