2020 m. gegužės 31 d.

 

15 metų karo su teroru: kaip pasikeitė pasaulis

5
Paskelbta: 2016-09-11 06:26 Autorius: Vytautas Jonas Kazlauskas

2001 m. rugsėjo 11 d. teroristinei grupuotei „Al Qaeda“ priklausantys 19 narių be jokių rimtų ginklų pagrobė 4 JAV keleivinius lėktuvus ir pavertė juos gyvomis raketomis. Du lėktuvai smigo į Niujorko Pasaulio prekybos centro Šiaurinį ir Pietinį bokštus, trečiasis – į Pentagono pastatą Vašingtone. Ketvirtasis lėktuvas nukrito Pensilvanijos miške.

Tie 19 teroristų, kurių lyderis Osama bin Ladenas vėliau buvo sučiuptas urve Tora Boroje Afganistane, nė supratimo neturėjo, kokios sėkmingos bus jų atakos teroristams ir antiteroristinei kampanijai. Pakako dviejų „Boeing 767“ lėktuvų, ir du milžiniški bokštai bei šalia esantis 47 aukštų „Building 7“ subyrėjo į šipulius. Tiksliau, tai pirmas kartas istorijoje, kai sudegė plieninės konstrukcijos.

„Al Qaeda“ narys Hanis Handžuras (Hani Hanjour) sugebėjo pralaužti kiečiausią pasaulyje gynybos skydą ir įsiveržti su „American Airlines Flight 77“ lėktuvu į patį Pentagoną.

Tai tik parodė, kad technologiškai pasikausčiusios civilizacijos yra itin pažeidžiamos prieš pačius primityviausius puolimo metodus.

Ar tai vėl gali nutikti?

Visa tai priklauso nuo to, ar žinote, kad tuometinis JAV prezidentas Džordžas V. Bušas (George W. Bush) 2001 m. rugpjūčio 6 d. gavo slaptą kasdieninį žvalgybos pranešimą, pavadintą „Bin Ladenas nusprendė smogti Jungtinėse Valstijose“. Prezidentas pasiėmė laisvą dieną ir pažvejojo.

2001 m. rugsėjo 9 d. tuometinis Pentagono vadovas Donaldas Ramsfeldas (Donald Rumsfeld) pagrasino Kongresui prezidento veto, jei kongresmenai atims iš Pentagono 600 mln. dolerių vertės „dovanėlę“: balistinių raketų gynybos sistemą ir kitokius dalykus, reikalingus kontržvalgybai.

2001 m. rugsėjo 10 d. generalinis prokuroras Džonas Eškroftas (John Ashcroft) Teisingumo departamentui pateikė 68 naujas programas, iš kurių nė viena nebuvo tiesiogiai susijusi su kova su terorizmu.

Silpna JAV ir Meksikos siena iki šiol yra atviros durys teroristams, tačiau ar daug apie tai kalbama? Tuo metu JAV armijos aukšti karininkai nuolat pareiškia, kad ši landa yra labai pavojinga.

Teroro grėsmė JAV ir Europai po 15 metų yra kur kas didesnė nei bet kada. Europa tapo tokia nesaugi, kad sunku tai suvokti: pabėgėlių krizė tapo kasdienybe, nors anksčiau vargu ar kas būtų prognozavęs tokią situaciją.

„Daesh“ išplitimas yra pavojaus signalas visam pasauliui, kuris kur kas pavojingesnis nei „Al Qaeda“ 2001-aisiais.

Nepaisant to, JAV nieko nedaroma, kad siena su Meksika būtų tokia pat gerai apsaugota kaip, sakykime, kadaise Didžioji Kinų siena arba bent jau dabartinė Vengrijos siena.

O kol amerikiečiai lopys sieną, pažvelkime, kas per 15 metų nutiko pasaulyje.

2001 m. NATO sukėlė karą Afganistane, kuriame dalyvavo ir lietuviai. Jie visur dalyvavo, kur reikėjo pasireikšti, užsidirbti pinigų, antpečius, o galiausiai prieita iki paauksuotų šaukštų. O štai Afganistanas iki šiol yra viena nesaugiausių pasaulio šalių, ir tai yra ta vieta, iš kur Vakarų samdiniai padeda į demokratines šalis atgabenti heroiną.

2003 m. Vakarai sukėlė, kaip jau paaiškėjo, melu grįstą karą Irake, kurio metu žuvo daugiau nei 1,5 mln. žmonių. Irakas tapo nesaugiausia pasaulio šalimi, kurioje vyksta daugiausia teroro atakų.

2004 m. pradėtas karas Šiaurės Vakarų Pakistane. Demokratiniai dronai beveik kasdien jame žudo civilius.

2011 m. prasidėjęs Sirijos karas tapo vienu kruviniausių ir siaubingiausių karų žmonijos istorijoje. Reikia tikėtis, kad derybos su Rusija padės jį sustabdyti.

2014 m. teroro rinkoje atsirado naujas vardas (daug kartų keistas, kol apsistota ties „islamo valstybe“, o tiksliau – arabišku paniekinamu pavadinimu „Daesh“).

Per 15 metų JAV, NATO bei jų sąjungininkai (kaip antai Saudo Arabija) bombardavo Iraką, Siriją, Libiją, Nigeriją, Afganistaną, Jemeną, karai užvirė Somalyje, Sudane, Malyje ir t.t. Lietuviai bemaž visur pabuvojo.

Kai JAV paskelbė „karą su teroru“, iš karto kaip iš kruvino gausybės rago pasipylė teroro aktai: nuo Indonezijos iki Paryžiaus. Po 2001 m. rugsėjo 11 d. Europa sužinojo, kas yra teroras. Tuo metu, prisidengdama „karu su teroru“, Kinija naikina uigūrų tautą taip, kaip britai daug metų naikino airius, ispanai – baskus.

2013 m. paaiškėjus, kad visuotinis sekimas nėra sąmokslo teorija, tapo aišku, kad visam „karui su teroru“ diriguoja jau seniai veikiantis nusikalstamas sindikatas, ypač galinga ir įtakinga mafijinė struktūra, kuri turi savo žmones aukščiausiuose politiniuose, verslo, žvalgybos, armijos, pramonės, mokslo sluoksniuose.

Nesakau, kad jokių teroristų nebūtų atsiradę, jei nebūtų įvykę tai, kas įvyko prieš 15 metų. Tačiau dabar akivaizdu, kad visa istorija, susijusiu su teroru, karais, tarptautinėmis sutartimis, skalūnų dujomis ir kitomis nemaloniomis aktualijomis tėra merkantiliškas mafijos noras užvaldyti pasaulį. Tokių čingischanų, napoleonų ir makedoniečių istorija matė ne vieną, ir jų jau nebėra, kaip ir jų imperijų. Nebebus ir šitų. Tai turime suvokti, kai prisimename, kas nutiko 2001 m. rugsėjo 11 d.

Mus visus šlykščiai išdavė.„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. T0mas J.
(2016-09-12 13:55:48)
(84.55.2.50) Parašė:

Už terorizmą atsakingi Vakarų šalių vadovai, nes jie pagimdo tą terorizmą.4. Darijus
(2016-09-11 20:32:29)
(85.10.97.39) Parašė:

O kas turi teisę nuspręsti kas yra teroristai? PVZ. prancūzų pilotai, šluojantys nuo žemės paviršiaus arabų kaimus, teroristai ar ne? O amerikonų ir vokiečių pilotai, darantys tą patį?3. 15 metų
(2016-09-11 20:27:19)
(78.58.69.247) Parašė:

o jų (teroristų) kaip nemažėja, taip nemažėja. Kas kaltas - ar teroristus gaudantys (Jav ir jos koalicijos partneriai), ar jie dauginasi taip greitai, kad jų nespėja dusinti.2. "Naujoji vieno pasaulio tvarka"=tautu genocidas!
(2016-09-11 11:19:32)
(77.20.39.111) Parašė:

USA valdzia/finansai, pasitelke SNO/Nato ir ES vasalus vykdo tautu genocida!1. toks jausmas
(2016-09-11 09:10:11)
(86.28.143.2) Parašė:

kad sitie du, verti elektros kedes?!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras