2018 m. gruodžio 15 d.

 

„Žiemos vilkas“ atgrasys Rusiją olandiškais metodais

5
Paskelbta: 2017-12-05 15:54 Autorius: ekspertai.eu
Vyr. ltn. Merien van der Velden nuotr.
Vyr. ltn. Merien van der Velden nuotr.

Gruodžio 6 d. Lietuvoje lankysis Nyderlandų Karalystės gynybos ministrė Ank Beileveld-Schauten (Ank Bijleveld-Schouten) ir kariuomenės vadas admirolas Robas Baueris (Rob Bauer) su delegacija. Su svečiais susitiks krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, ministerijos ir kariuomenės vadovybė, vyks dvišalis Lietuvos ir Nyderlandų gynybos ministrų susitikimas.

Vėliau Nyderlandų ministras ir kariuomenės vadas vyks į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje (Švenčionių raj.), kur aplankys šiuo metu dislokuotoje tarptautinėje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius Nyderlandų karius, dalyvaujančius lauko taktinėse pratybose „Žiemos vilkas“.

Dvišalio  susitikimo metu Lietuvos ir Nyderlandų gynybos ministrai aptars saugumo situaciją Baltijos jūros regione, naujas iniciatyvas Europos Sąjungos Saugumo ir gynybos politikos formate, dvišalį Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimą gynybos srityje.     

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje atgrasymo ir gynybos tikslais dislokuotoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnauja apie 250 Nyderlandų karių. Jie kartu atsigabeno ir įvairios karinės ginkluotės ir įrangos – apie 40 įvairios karinės technikos: pėstininkų kovos mašinų CV 90, žvalgybos transporto priemonių „Fennek“, transporto priemonių „Boxer“, šarvuotų remonto evakavimo mašinų, kt.

Lietuvoje dislokuotų Nyderlandų pajėgų pagrindą sudaro kariai iš Nyderlandų kariuomenės 13-osios lengvosios brigados, 42-jo Limburgse Jagers šarvuotojo pėstininkų pulko, dislokuoto Oirschoto mieste. Limburgo jėgeriai – seniausias  Nyderlandų kariuomenės pėstininkų pulkas, veikiantis nuo 1813 metų. Per daugiau nei 200 metų šis dalinys dalyvavo istoriniame Vaterlo mūšyje (1815 m.), taikos įtvirtinimo misijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje (1995-2003), misijose Irake (2004), Afganistane (2007–2010) ir kitose.

NATO priešakinių pajėgų bataliono grupei priskirti kariai – ne vieninteliai, šiuo metu Nyderlandų kariai dislokuoti Lietuvoje – du  Nyderlandų kariuomenės atstovai tarnauja Vilniuje veikiančiame NATO pajėgų integravimo vienete.

Taip pat šių metų pradžioje Nyderlandų karinių oro pajėgų kontingentas buvo dislokuotas Šiauliuose, iš kur keturiais naikintuvais F-16 vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Iš viso olandų kariai du kartus dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse ir vieną kartą sustiprino oro policijos misiją dislokuodami savo naikintuvus  Malborko oro bazėje Lenkijoje 2014 m. rugsėjo-gruodžio mėn.   

Nuo dislokacijos pradžios NATO priešakinių pajėgų batalione Nyderlandų kariai taip pat dalyvavo įvairiuose socialiuose projektuose: remontavo įvairias ugdymo įstaigas, globos namus, tvarkė parkus Jonavos ir Švenčionių rajonuose.

Šaltinis: kam.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
 
Komentarai

 
5. Jūs turite teisę abejoti
(2017-12-07 21:43:07)
(83.181.23.154) Parašė:

Ir taip taškomi mūsų mokesčių pinigai? Neabejoju jog mus valdo žydai. Nei kiek!4. hehe
(2017-12-06 15:09:22)
(213.197.175.110) Parašė:

Oandų kariuomenė? LOL kas čia tokio? Čia tie, kurių lėktuvai dingo iš Sirijos kai ten atsirado rusai? Čia tie kur Jugoslavijoje taiką palaikė?3. Prašalietis
(2017-12-06 14:47:22)
(88.118.183.143) Parašė:

Nyderlandų"superkarinė galybė"jau daug kartų"pasižymėjo"pasauliniuose karuose.Garsiausias visame pasaulyje ir labiausiai vertinamas Nyderlandų nacionalinis"karinis ginklas"buvo ir yra Olandiškas sūris.Šaunu,kad„Žiemos vilkas“ atgrasys Rusiją olandiškais metodais"...būtų gerai,kad Rusijos"atgrąsyme"šitas"Vilkas"taip pat panaudotų ir "nenugalimą"Nyderlandų nacionalinį ginklą....2. puiku
(2017-12-05 20:28:27)
(77.90.124.209) Parašė:

galetu olandai ir renovacija daryti Jonavoje,nes vis tiek rusas nepuola,o dykai duona valgyt yra nepadoru.1. geriau
(2017-12-05 17:59:50)
(78.58.160.201) Parašė:

tegu olandų myžniai apie Srebrenicą "ginklo broliams" papasakoja....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras