2020 m. gegužės 25 d.

 

V. Andriukaitis: gana apvaginėti Lietuvos žmones

14
Paskelbta: 2019-01-11 08:49 Autorius: ekspertai.eu

Daugelio žmonių gyvenimas per kelis dešimtmečius nepagerėjo, nes Lietuva nevykdė ir nevykdo socialiai teisingos mokesčių politikos. Mažas pajamų perskirstymas per šalies biudžetą – viena didžiausių šalies bėdų, sako Europos Sąjungos komisaras Vytenis Andriukaitis.

Pasak jo, daugelis Lietuvos žmonių yra nusivylę, nes nesulaukia socialinio teisingumo. Kylančios kainos, netolygiai augantys atlyginimai, sveikatos paslaugų prieinamumas – tai baimės, kurias šalies piliečiai vardija dažniausiai.

„Žmonės sako paprastai: „Nėra teisybės“. Neteisybė žeidžia labai giliai. Ir ypač tuos, kurie per eilę metų taip ir liko toje pačioje situacijoje. (...) Taip, Lietuvos biudžetas padidėjo surenkant netiesioginį mokestį – akcizą. Po to padidinami atlyginimai. Tačiau ir vėl padidėja kainos. Perkamoji galia nepasikeičia“, - LSDP tarybos posėdyje kalbėjo V. Andriukaitis.

Anot eurokomisaro, taip yra dėl neteisingos mokesčių politikos, kurią vykdo Lietuva.

„Pajamų perskirstymas per biudžetą yra labai mažas. Europos Sąjungoje esame antri treti nuo galo. Gana laikyti didelę dalį Lietuvos šešėliniuose santykiuose. Arba vogti pridėtinės vertės mokestį. Kas tai yra? Tai yra viešųjų paslaugų, atlyginimų, visų žmonių gyvenimo kokybės apvogimas“, - sakė V. Andriukaitis.

Pasak eurokomisaro, šiuos klausimus reikia kelti nacionaliniu mastu. „Gana matyti skurdą ir dalies žmonių nusiteikimą nebalsuoti. (...) Lietuvai reikia grąžinti jos ateitį. Nes toliau taip gyventi negalima. Reikia išties sudrebinti Lietuvą“, - kalbėjo V. Andriukaitis.

Socialinio nesaugumo problemas galėtų padėti spręsti stiprus viešųjų paslaugų sektorius, būtent jis turėtų užtikrinti žmonių nesaugumą, tačiau, pasak V. Andriukaičio, jis silpnas ir Europoje, ir Lietuvoje.

Kalbėdamas apie Europos situaciją, jis minėjo, kad 115 mln. europiečių skursta, 55 mln. europiečių teigia, kad pavalgo tik kas antrą dieną.

„Tai tik parodo, kokią didelę kainą sumokėjome už neoliberalizmą. Kai begalė pinigų nukeliavo velniai žino kur, kai klesti šešėlinė ekonomika, mokesčių rojai, agresyvus mokesčių planavimas“, - pridūrė jis.

Šaltinis: lsdp.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
14. nuomonė
(2019-01-12 03:33:43)
(85.255.56.134) Parašė:

PINIGAI ŠVAISTOMI VISOKIEMS NIEKINGIEMS PIARŠČIKAMS...ar noti valdžia ,kad žmonės eitų - b a l s u o t i,matydami BAISIĄ NETEISYBĘ ir M E L Ą....kam reikalingi,šitiek ministerijų,šitiek valdininkų,kuriew tik vaizduoja kad dirba-RAŠO NIEKAM NEREIKALINGAS -a t as k a i t as ...DĖL VAIZDO....O Lietuvoje didėlė dalis žmonių -GYVENA PUSBADŽIU,KAI NETURI DVI SAVAITES NEBELIEKA PINIGŲ,NUSIPIRKTI VALGYMUI,TOKIA NEVILTIS KYLA,KAI PAMATAI-KAIP PJAUNASI VALDŽIAGYVIIA...VIS JIEMS NEGAMA VIS MAŽA,NET wilkai gražiau elgiasi.....KAIP TAIP ATSITIKO,PASIRODO NET ŽURNALISTAI ISIKIBĘ,KAIP SOLOVJOVAI....kai pamatai panelių ir ponų miliučių ,walatkų ,pumprickaičių nelaimingis veidus,ir pagalvoji,kuo skiriasi nuo maskovijos solovjovų su kisieliovais...tai negi vakarietiškų uiversitetai neišleido žurnalistų per 28 metus,o tik jakilaičiai,miliutės.....todėl jaunimas ir išvažiuoja,...o kai sugalvoja pakeisti valstybę,važiuoja į trečią,iš anglijos į amerriką,kas gi norės "tulpiniame"mele gyventi,su blizgančiom akelėm"masiulaiis ir co"....13. Nu jo...
(2019-01-12 00:58:03)
(188.69.199.39) Parašė:

Apie kokį apvaginėjimą šitas klounas kliedi... ? Apie PSD'ieco nalogą, kurį pats ir prastūmė incorpore su kazlynos pasekėjais.. ?12. Piksius
(2019-01-11 21:29:52)
(78.58.239.209) Parašė:

Tas gerulis...Pilypas iš... A tai kur ten taip gerai patirties ir suvokimo dalina? Tai gi jau pasiekiai nirvana, kam dar taip pigintis.11. vyte
(2019-01-11 21:07:14)
(78.58.130.211) Parašė:

isivaizduojate,PABUDO.Idomu butu suzinoti kur ponas buvo 30 metu,a?10. jeronimas
(2019-01-11 18:42:03)
(64.43.15.148) Parašė:

Keturi metai tylos,ir va shast Andriukaitis ir i arena isilipo.Tiesa,per tuos keturis metus viena karta gydesi Lietuvoje ir nevykusiai save pasireklamavo.Odabar skleidzia propaganda,Lietuvos avinams.Vyteni ,cia kas,rinkimai ant nosies lipa,ar tik dabar praregejai??? Kas trukde bunant Lietuvos valdzios pozicijose tuos zmoniu marinimo badu istatymus pakeisti??? Kai Kubylius nakti ateme pensijas,atemem vaiku pinigus,ateme net zadeta pieno stikline maziesiems mokinukams,tuomet tylejai su visa savo partgauja kartu su landsbergine gauja.O dabar ,kai rade tuscia izda valstieciai atidavineje brangias paskolas su 10 procentinem palukanom,,bet vistik randa pinigeliu ir pensijas didinti ir algas ubagiskas padidinti,tai islindes kaip pilypas is kanapiu dediesi baisiu Lietuvos ubagu myletoju??Siaip visus iki 2017 metu valdzios sedejusius clienus reiketu apgyventinti tuose naujuose kariniuose paligonuose su aptvertom spigliuotom vielom,ir kiek uzsidirbsit tiek valgyt gausit,aisku,atskaicius visus mokescius jusu paciu priimtus,ir dengiant nuostolius Lietuvos jusu shutves padarytus.9. Vadakste
(2019-01-11 18:16:48)
(78.62.55.176) Parašė:

Andriukaiti , per velai pastebejai , o kur buvai, kai valdet socdemai ir koncervatoriai. Siuo metu prie Valstieciu valdimo po truputi eme kilt pensijos, tik gaila , kad kils elektros , duju kainos , o tuo paciu kils ir prekiu kainos, tai tame tarpe ir maisto kainos.Kazkas daroma,o nestovim vietoje, kaip taip buvo prie KK2.8. Ceslovas
(2019-01-11 15:52:25)
(188.69.213.8) Parašė:

Andriukaiti, tu ne tik, kad lietuvos zmones apgaudineji, bet ir visus europiecius.7. Saulius Norvaišas
(2019-01-11 15:23:17)
(188.69.193.43) Parašė:

Aš žinau, kad šis veikėjas įvedė PSD. Ir man to užtenka.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras