2020 m. sausio 20 d.

 

„Spaudos laisvės indekse“ Lietuva 2014 metais pakilo viena pozicija

1
Paskelbta: 2014-02-12 15:11 Autorius: Naujienų redaktorius

Kasmet nevyriausybinės organizacijos „Reporteriai be sienų“ (Reporters Without Borders) sudaromame „Pasaulinės spaudos laisvės indekse“ (Press Freedom Index) Lietuva šiais metais iš 33-ios vietos pakilo į 32-ą.

Sąraše esą įvertinama žurnalistų, naujienų agentūrų ir interneto portalų galimybė netrukdomai skleisti informaciją bei valdžios pastangos užtikrinti spaudos laisvę. 2014 metais sudarytame 180 valstybių sąraše Lietuva įsiterpė tarp 31 vietą užimančio Surinamo ir 33 pozicijoje esančios Didžiosios Britanijos.

Estija sąraše kaip ir pernai užima 11 vietą, Latvija iš 39 pozicijos pakilo į 37-ą.

Organizacijos duomenimis, didžiausia spaudos laisve gali pasigirti Suomija (1 vieta), Nyderlandai (2 vieta), Norvegija (3 vieta) ir Liuksemburgas (4 vieta).

Pasak indeksuotojų, labiausiai spauda varžoma Turkmėnistane (178 vieta), Šiaurės Korėjoje (179 vieta) ir Eritrėjoje (180 vieta).

Indekso sudarytojai savo ataskaitoje informuoja apie neigiamą ginkluotų konfliktų įtaką žiniasklaidos laisvei, kai kurių šalių pozicijas smarkiai pablogino polinkis tam tikrą informaciją interpretuoti kaip grėsmę nacionaliniam saugumui.

Galutinėje reitingo ataskaitoje rašoma, kad pastaroji tendencija išaugo iki pasaulinių apimčių ir grasina spaudos laisvės suvaržymais net tose šalyse, kurios paprastai įvardijamos kaip demokratinės.

Eltos, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu
 
Komentarai

 
1. Vadakste
(2014-02-12 18:52:56)
(78.58.56.171) Parašė:

Kur cia ta laisve . Va Delfis neatsidaro , tai matyt yra uzblokave , tai tokia ir laisve.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras