2020 m. birželio 4 d.

 

„Naftogaz“ atsiskaitė su „Gazprom“ už sausį gautas dujas

Paskelbta: 2014-03-06 16:56 Autorius: Naujienų redaktorius

Ukrainos bendrovė „Naftogaz Ukrainy“ atsiskaitė su Rusijos „Gazprom“ už sausį gautas dujas, teigiama Ukrainos kompanijos pranešime.

„Gazprom“ vasario 3 d. skelbė, kad sausį, preliminariais duomenimis, Ukrainai pristatyta dujų už 658,4 mln. dolerių.

„Gazprom“ vadovybė nusprendė nuo balandžio atšaukti lengvatas už rusiškų dujų tiekimą Ukrainai. Kaip tvirtina Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, nuolaida dujoms atšaukta ne dėl politinių priežasčių, o dėl to, kad Ukrainos dujų bendrovė „Naftogaz" nesumokėjo įsiskolinimo.

2013 m. pabaigoje „Naftogaz“ ir „Gazprom“ susitarė, kad rusiškų dujų kaina Ukrainai bus sumažinta trečdaliu: iki 268,5 dolerio už tūkstantį kubinių metrų dujų. Iki vasario pabaigos „Naftogaz“ sumažino rusiškų dujų importą pagal kontraktą su „Gazprom“ iki minimalių apimčių: 10–13 mln. kubinių metrų per parą – nuo pat tada, kai politinė krizė šalyje pagilėjo.

Ukraina, siekdama nuolaidų dujų kainai, 2012 metais ėmė pirkti kurą Europoje. 2012 m. lapkritį dujos Ukrainai pradėtos tiekti per Lenkiją pagal sutartį su Vokietijos RWE. 2014 m. sausį Ukraina pasirašė dujų tiekimo sutartį su Slovakija.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras