2019 m. liepos 20 d.

 

„Mokslo sriuba“: du metai Marse

1
Paskelbta: 2014-11-16 10:28 Autorius: mokslosriuba.lt

Tai buvo nuostabus 2012 m. rugpjūčio 6 d. rytas. Kai kurie snaudėme Palangoje, laikrodžiai tiksėjo po 7:17. Kai kurie laimingi bėgome prie jūros išsimaudyti. O tuo metu, po daugiau nei devynis mėnesius trukusios kelionės, nusileido robotas. Nusileidimas buvo sėkmingas, suveikus parašiutui, raketiniams stabdžiams bei dangaus krano sistemai. Robotas įveikė daugiau nei penkis šimtus milijonų kilometrų savo tikslo link.

„Ką darytume, jei po ranka turėtume marsaeigio „Curiosity“ valdymo pultą? Tikriausiai daugelis kuo greičiau važiuotume į priekį ir apžiūrėtume Marsą. O kaip šį robotą valdo geriausi NASA protai? Ką su juo galima padaryti ir ką per du metus mokslininkai sužinojo apie Raudonąją planetą?“, - klausia „Mokslo sriubos“ savanoriai.
 

 
Komentarai

 
1. nx
(2014-11-17 20:31:20)
(88.89.135.195) Parašė:

cenzūraastasParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras