2020 m. gegužės 28 d.

 

Anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas apie įvykį su lenta Lietuvos didvyriui: negali būti viengubų standartų

31
Paskelbta: 2019-07-28 09:35 Autorius: ekspertai.eu
Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasirūpino, kad būtų nupjauti ir varžtai (pažymėta violetiniais apskritimais), ant kurių buvo tvirtinama atminimo lenta.


Kai pirmą kartą šių metų balandžio mėnesį buvo išmontuota Vilniaus centre kabėjusi atminimo lenta Lietuvos didvyriui-nacių kolaborantui Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, o po to Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pastangomis pakabinta atgal, ekspertai.eu pasidomėjo, kokiu teisiniu pagrindu ši lenta buvo pakabinta.

Paaiškėjo, kad ši lenta nuo 1997 m. kabojo neteisėtai.

„Vilniaus miesto Tarybos 1997-1998 m. sprendimas ar Vilniaus miesto savivaldybės administratoriaus 1997-1998 m. įsakymas dėl atminimo lentos įrengimo Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai Vilniaus miesto savivaldybės administracijos dokumentuose nerastas“, - ekspertai.eu prašymu atlikus dokumentų paiešką liepos 15 d. informavo Vilniaus regioninio valstybės archyvo direktorius Virgilijus Morosas.

Apie tai skelbėme ekspertai.eu publikacijoje „Patvirtinta: Lietuvos didvyriui-nacių kolaborantui atminimo lenta Vilniuje buvo pakabinta ir toliau kabo neteisėtai“.  

Tačiau tokios informacijos nepakako ir ekspertai.eu kreipėsi į Vilniaus merą prašydami pateikti dokumentus, kokiu teisiniu pagrindu lenta buvo pakabinta antrą kartą, jau 2019 m., po pirmojo jos išmontavimo.

„Kokiu teisiniu pagrindu buvo suklijuota ir vėl pakabinta Jono Noreikos lenta ant Vrublevskių bibliotekos? Ar buvo priimtas koks atskiras teisės aktas, sprendimas? Kas yra šios lentos savininkas? Prašome leisti susipažinti su dokumentais“, - buvo rašoma ekspertai.eu rašte Vilniaus savivaldybei.

Deja, savivaldybė tylejo ir neatsakė iki šios dienos. O, jau kaip gerai visi žinome, R. Šimašius staiga pats nutarė, kad atminimo lentą reikia pašalinti, tik ši kartą, kad mažai neatrodytų, nupjaunant ir varžtus, ant kurių ta lenta buvo tvirtinima.

Vilniaus savivaldybės atstovas valstybiniam transliuotojui paaiškino priežastis, kodėl liepos 27 d. ankstyvą rytą paslapčiomis buvo išmontuota lenta – esą taip
siekiama taikyti vienodumo principą visiems su totalitarinais režimais susijusiems atminimo ženklams.

„Vilniuje laisvame, atvrame mieste neturi būti pagarbos ženklų totalitarinio režimo bendrininkams.<...> Miesto mero nuomone negali būti dvigubų standartų“, - teigė Vilniaus mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

Priešingos nuomonės laikosi anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Žmonių partijos atstovas Arvydas Anušauskas.

„Kad negali būti ir viengubų standartų“, - įsitikinęs politikas.Tačiau yra ir tokių Žmonių partijos atstovų, kurie palaikė Vilniaus valdžios sprendimą.

„Teisingas ir savalaikis sprendimas. Pagarba Remigijui Šimašiui už ryžtą ir drasą“, - visuomeniniuose tinkluose parašė Seimo narys Emanuelis Zingeris.

Po šio rezonansinio įvykio kyla keli papildomi klausimai Vilniaus merui – o kai visai neseniai jis kabino tą lentą atgal ant Vrublevskių bibliotekos sienos po pirmojo išmontavimo, jis dar nežinojo apie tą vienodumo principą ir pagarbos ar nepagarbos ženklus totalitarinio režimo bendrininkams?

Įdomu, o kada konkrečiai R. Šimašius sužinojo apie tą principą ir tuos ženklus? Į šiuos ir ankstesnius klausimus būtini mero atsakymai.

Jau kas kas, bet Vilniaus meras, buvęs Teisingumo ministras R. Šimašius turėtų elgtis teisiškai ypač švariai, o taip išeina, kas jis elgiasi kaip teisinis beraštis, sostinėje tvarkydamasis tarsi savo privačiame sodo sklype.

Taip išeina, kad teisės profesionalas R. Šimašius svarbius sprendimus priima vienašališkai, kai tik jam kas nors šauna į galvą – nori pakabina lentą, nori nuima... Tai nėra gerai ir tai nedaro garbės mūsų valstybės sostinei.

Keli susiję:

Detektyvinis Generolo Vėtros lentos išmontavimas įgyvendintas per patį vilniečių įmigį – apie 4 valandą ryto   

Po J. Noreikos atminimo išniekinimo – spontaniškas vilniečių protestas  

R. Šimašius sulaukė aštrios tikrųjų patriotų kritikos už Lietuvos didvyrio-nacių kolaboranto lentos išmontavimą   

Skandalas: per trumpą laiką antrą kartą iš eilės ir vėl išmontuota Lietuvos didvyrio atminimo lenta Vilniuje

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
31. Kęstutis
(2019-07-29 23:57:42)
(88.216.89.32) Parašė:

Šimašiau tamsta ne tik liberalistinis marginalas , tamsta tiesiog menkysta .30. matas
(2019-07-29 16:09:10)
(88.119.13.88) Parašė:

Š yra Š...29. paniškai bijai,
(2019-07-28 22:46:25)
(86.38.7.20) Parašė:

kad vienąkart baigsis kantrybė ir iš paskutinės likusios erdvės išmes, kaip šunį.28. >27. Senis Šaltis
(2019-07-28 22:43:59)
(86.38.7.20) Parašė:

Ligotų kliedesių rinkinys. O ko iš tikro pasiilgai, tai seniai jau visiems aišku.27. Senis Šaltis
(2019-07-28 22:40:29)
(88.222.97.16) Parašė:

Mieli ekspertai, pabandom pažiūrėti jūsų pačių veiklą, kada jūs pradėjote nuo VEKS. Žiūrime ką rašėte tada straipsnyje "Piniginis VEKS džiazas už beveik milijoną (video)". Jūs rašėte apie tą pačią vanagaitę? "... liberalas Gintaras Sodeika padarė karjerą ir tapo Vilniaus apskrities viršininko pavaduotoju, liberaltvarkietė Rūta Vanagaitė neoficialiai, tyliai ir toliau diriguoja VEKS ir t.t.". Praėjo dešimt metų ir skaitome panašius straipsnius su vanagaitės išaukštinimais "Konservatorių žiniasklaida paneigė prielaidas, kad Lietuvoje egzistavo nacių vyriausybė ", tekstas: "Pasak rusų žurnalisto, „nėra jokių abejonių, kad Lietuvos valdžia dar vieną nacių nusikaltėlį padarys didvyriu. Prezidentė Dalia Grybauskaitė šioje srityje turi daug patirties. Būtent ji pasirūpino, kad 1941 metais tautinių partizanų įkurtos taip vadinamos Laikinosios Lietuvos Vyriausybės (LLV) vadovo Juozo Ambrazevičiaus palaikai 2012 metais būtų iškilmingai perlaidoti“, - rašoma straipsnyje „Vanagaitė įkvėpė Kremlių: aukština NKVD smogikus ir vėl šmeižia partizanų vadus“." ------- Vienais metais ji liberal... Kada jau pasikeičia kažks, ji jau didvyrė vos ne visas vanago nuodėmes ištyrusi. Kaip pasiilgstu jūsų normalios veiklos.26. arthur
(2019-07-28 22:18:50)
(88.222.107.223) Parašė:

Šimašiaus sprendimas atstatyti nudaužta lentą nekaltu žmonių žudikui 100% jo,o sprendimas ją nukabinti ir nupjauti varžtus jau ne....Jam matyt labai aiškiai išaiškino esamą padėtį.25. kosas
(2019-07-28 17:07:42)
(84.15.189.88) Parašė:

ekspertai su simasium tarnauja kremliui24. Vytas
(2019-07-28 16:18:50)
(46.249.171.56) Parašė:

Š nesu J.Noreęikos gerbėjas, bet šokimas pagal žydų tautos viršūnėlių grojamą polką mane dar labiau šokiravo. Kad patenkintas Zingeris, tai suprantama: jis juk vadovaujasi savo dvasinių (religinių) vadovų mokymais. Žydų aukšto rango rabinas M.Laitmanas yra parašęs: "Apsisprendimo teisę turime tik mes, žydai." O toks žydų Toros išminčių tarybos vadovas, berods toks J.Ovadja, parašė net tokį įspūdingą "nurodymą": "Nežydai gyvena tik tam, kad dirbtų tik mums. Kad mes galėtume gyventi karališkai ir mėgautis gyvenimu." Tokių "perlų" galima rasti ne vieną dešimtį, reikia tik gerai paieškoti. Aš jau nekalbu apie Lietuvos nusikaltėlį Dušanskį, kurio Izraelis neišdavė Lietuvai teisti už realius, ne žodinius, nusikaltimus. Jau nekalbant apie daugelį tūkstančių žydų, dirbusių NKVD ir KGB struktūrose. O ką jos padarė Lietuvai žinome visi. Tad dar neaišku, kas ir kam daugiau nusikaltęs, jei palygintume žydų lietuviams ir lietuvių žydams padarytas skriaudas. O dėl sprendimo J.Noreikos garbei pakabinti atminimo lentą, tai kas gali paneigti, kad tik apsimetama, kad tokio dokumento nėra.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras