2020 m. balandžio 3 d.

 

"Electrolux Design Lab 2013": tarp 100 geriausių – 3 VDA studentės

Paskelbta: 2013-04-11 12:27 Autorius: Almantas Bružas / pilotas.lt

Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros auklėtiniai vėl sėkmingai pasirodė tarptautiniame studentų dizaino konkurse „Electrolux Design Lab“. 3 būsimosios lietuvių dizainerės šiemet prasiveržė į konkurso geriausių dizaino projektų šimtuką ir puoselėja viltis pakilti dar aukščiau. Konkursui „Electrolux Design Lab 2013“ iš viso buvo pateikta net apie 1 700 darbų iš 29 pasaulio šalių.

 

Labai universali staltiesė

Šiemet dizaino studentai konkursui „Electrolux Design Lab“ galėjo kurti ne tik buitinius prietaisus, bet ir aksesuarus, pakuotes ar paslaugas, atitinkančias “Įkvepiamo gyvenimo mieste” temą. Kaip praneša Vilniaus dailės akademija (VDA), iš viso Lietuvos dizaino studentai konkursui pateikė 22 darbus. Į geriausių idėjų šimtuką taip pat pateko 2 Latvijos studentai (iš 36 pateiktų), 6 Lenkijos (iš 63 pateiktų). Daugiausia dalyvių konkurso rengėjai sulaukė iš Kinijos (149) ir Ispanijos (122).
VDA dizaino specialybės II kurso studentė Evelina Kudabaitė, pasirinkusi socialaus gaminimo kryptį, konkursui pateikė gaminimo paviršiaus-staltiesės idėją „Cook cloth“. Ploną ir iš smulkių elementų sukonstruotą lankstų paviršių galima naudoti ir kaip pjaustymo lentą, ir kaitlentę, taip pat išlaikyti maistą šiltą ir pasitelkti šį paviršių kaip foną kuriant teminio vakarėlio atmosferą. Pasinaudojus prietaisą paprasta nuvalyti ir saugoti sulanksčius kaip staltiesę. Pasak autorės, toks sensoriniu būdu valdomas daugiafunkcis prietaisas naudingas užsiėmusiems miesto gyventojams, kurie nori praleisti laiką su draugais gamindami namuose ar lauke.

Ir prietaisas, ir aksesuaras

To paties VDA kurso studentė Elena Rudzinskaitė nusprendė savo idėją sieti su tyro oro poteme ir pasiūlė daugiafunkcį oro valytuvą-kabyklą LEAK, kuris ne tik valo namų orą, bet ir džiovina bei atšviežina pakabintus drabužius, pašalindamas įsigėrusius nepageidaujamus kvapus.

Toje pačioje potemėje idėjų ieškojusi trečioji VDA studentė Austėja Stiklerytė žengė kitu keliu ir pasiūlė oro valytuvo-sagės „Airpin“ idėją, kuri užtikrintų šviežią orą ir bakterijų panaikinimą ją nešiojančio žmogaus asmeninėje erdvėje. Pasak autorės, tokį stilingą aksesuarą turintis žmogus galėtų nesibaiminti miesto smogo ar leisti laiką rūkančių draugų kompanijoje. Valymo ir bakterijų sunaikinimo efektą užtikrintų prietaiso viduje esančios titano dioksido kapsulės, kurių veikimą paskatintų ultravioletiniai spinduliai.

Pasak "Electrolux" dizaino vadovo Thomaso Johannsono, kaip aksesuarai nešiojami prietaisai yra viena iš pagrindinių šių metų studentų darbų krypčių, tarp kurių taip pat socialiam gaminimui pasitelkiamos išmaniosios technologijos, įvairūs 3D spausdinimo technologijos panaudojimo būdai, naujas požiūris į integruotus prietaisų sprendimus bei koncepcijos, pasitelkiančios įvairius pojūčius ir išryškinančios atsiminimus.

Reikės pereiti dar 3 lygius

Šiemet pakeitus konkurso tvarką, „Electrolux Design Lab 2013” dalyviai be šios TOP-100+ atrankos iki finalo turės pereiti tris lygius: objekto koncepcijos, formos ir funkcionalumo vystymą. Po jų liks atitinkamai 80, 25 ir 8 dalyviai. Spalio mėn. vyksiančiame finale bus paskelbti pirmų trijų vietų ir žmonių balso nominacijos nugalėtojai. Pirmosios vietos laimėtojas gaus 5 000 EUR piniginį prizą ir mokamą stažuotę globaliame „Electrolux“ dizaino centre, antrosios ir trečiosios – atitinkamai 3 000 ir 2 000 EUR prizus.

Pernai konkurse „Electrolux Design Lab 2012”, kurio tema buvo potyrių dizainas, du VDA studentai – Vilnius Dringelis su prietaisu „Šaldytuvo nosis“ ir Barbora Adamonytė su prietaisu „Druskinantis šaukštas“ – užkopė net iki 30-uko. Aukščiausias lietuvių pasiekimas „Electrolux Design Lab konkurse“ – Tomos Brunzdaitės patekimas į „Design Lab 2009” finalą su indaplove „Bifoliate“ .

Parengta pagal VDA informaciją.

www.pilotas.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras