2020 m. gegužės 25 d.

 

„AKLAS SAKALAS 2019“: Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos kariai tobulino perdislokavimo įgūdžius

1
Paskelbta: 2019-09-04 14:28 Autorius: ekspertai.eu

2019 m. rugpjūčio 26–28 dienomis vyko Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos (toliau – OESKV) lauko taktinės pratybos „Aklas sakalas 2019“. Tai pirmos tokio pobūdžio ir apimties pratybos OESKV kuriose dalyvavo visų radiolokacinių postų ir Oro erdvės kontrolės centro personalas, Štabo aprūpinimo eskadrilė ir Štabo skyriai. Taip pat pratybose dalyvavo dviejų Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai - Dainavos apygardos 1-osios ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinių.

„Užsibrėžti tikslai buvo pasiekti, taigi pratybos bus organizuojamos ir ateityje, rengiant jas su naujomis pozicijomis, užduotimis ir didesniais siekiais“, sakė OESKV vadas ir pratybų „Aklas sakalas 2019“ vadovas plk. ltn. Raimondas Simuntis.

Pagrindinis pratybų, kuriose dalyvavo virš šimto OESKV karių,  tikslas – patikrinti OESKV vadovavimo ir valdymo procedūras. Kita pratybų dalis buvo orientuota į radiolokatoriaus TRML-3D/32 perdislokavimą, bei fizinę padalinių apsaugą perdislokavimo metu.

Taip pat buvo siekta treniruoti karių gebėjimą įvairiais būdais pajungti radiolokatorių prie skirtingų informacijos perdavimo šaltinių, skatinti OESKV padalinius sąveikauti tarpusavyje planuojant ir vykdant radiolokatoriaus perdislokavimą, laikantis radijo ryšio procedūrų.

Vienas iš radiolokatoriaus TRML-3D/32 perdislokavimo etapų vyko prie Vilkaviškio, Varpininkų kaime privačioje ūkininkų Rimanto ir Irenos Janulaičių valdoje, kurie maloniai sutiko leisti dislokuoti radiolokatorių jų žemės sklype. Karinės oro pajėgos dėkingos pilietiškiems ūkininkams už bendradarbiavimą. Sekantis radiolokatoriaus perdislokavimo etapas vyko Kazlų Rūdoje esančiame Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Brigados generolo Kazio Veverskio poligone bei buvusioje trečios aviacijos bazės teritorijoje.

Tokio pobūdžio pratybas planuojama organizuoti ir ateityje.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
1. Nelaime
(2019-09-04 18:15:42)
(107.77.173.6) Parašė:

Teisingai pavadinta,nors karta,aklas sakalas,kaip trenks ir zaidimo,kaip nebuta!Reik vadinti lt.stepes pavojuje,nes nuo keliu paejus simta metru papuoli i stepe sakalu jau nelike!Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras