2020 m. vasario 25 d.

 

„15 metų su NATO mes saugūs!“

18
Paskelbta: 2019-03-27 15:12 Autorius: ekspertai.eu

Minint Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines vilniečiai, miesto svečiai ir visi dideli bei maži kviečiami į šventinį renginį „15 metų su NATO mes saugūs!“ Simono Daukanto aikštėje kovo 30 d. 12 val. Susirinkusiuosius pasveikins aukščiausi šalies vadovai, NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje vadas pulkininkas Jakobas Søgårdas Larsenas, vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Dalyvaus Lietuvos karinių pajėgų atstovai, Seimo, Vyriausybės nariai, užsienio šalių svečiai.
 
Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai surengs šventinį pasirodymą, kurio metu aidės salvės. Skrydžiu planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16.

Šventės metu bus galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika ir ginkluote. 36 tonas sveriančią ratinę pėstininkų kovos mašiną „Boxer“, šarvuotą žvalgybos automobilį „Fenek“ ir kitą, prieš porą metų Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atsigabentą ginkluotę bus galima apžiūrėti Universiteto gatvėje ir aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos.

Atėjusius į renginį muzikiniais kūriniais džiugins Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Kartu vyks moksleivių muzikinė akcija „Tai, ką darome – už TAIKĄ!“ Nuo 13 val. prie Krašto apsaugos ministerijos džiugins Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo ir solistų bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choro „Kivi“ koncertas, veiks kūrybinės dirbtuvės vaikams ir ne tik vaikams.

Krašto apsaugos ministerija kviečia kartu minėti šią svarbią Lietuvai datą visoje šalyje – iškeliant Lietuvos ir NATO vėliavas, rengiant bendruomenių minėjimus ar NATO dienas regione, pasikviečiant netoliese dislokuotų Lietuvos karinių dalinių atstovus, taip pat ir sąjungininkus.

Kovo 29 d. 2004 m. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise nare Aljanso, siekiančio užkirsti kelia kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius jau 70 metų, nuo jo įsteigimo 1949 m. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai.

Norintys plačiau padiskutuoti apie Lietuvos narystę NATO, kviečiami kovo 26 d. į viešą diskusiją su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi Vytauto Didžiojo universitete Kaune.

Kovo 28 d. 12 val. Nepriklausomybės aikštėje vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija, o Seimo Vitražo galerijoje bus pristatyta paroda, skirta Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje 20-osioms metinėms minėti.

Kovo 29 d. 19.00 val. visi kviečiami į šventinis koncertą #MesNATO15 Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (A. Savičiaus g. 13, Vilnius), kuriame gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo džiazo grupė ir Jurgis Brūzga, dainas atliks Užsienio reikalų ministerijos Diplomatų choras.

Lietuvos narystės NATO šventinis minėjimas vyks ir pajūryje – kovo 31 d. 14.00 val. Palangoje visi kviečiami prie tilto į jūrą, kur vyks Lietuvos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavų iškilminga pakėlimo ceremonija, gros Karinių jūrų pajėgų orkestras. Taip pat miestiečiai ir svečiai galės susipažinti su NATO integravimo vieneto Lietuvoje veikla, apžiūrėti sąjungininkų ginkluotę ir ekipuotę bei pasivaišinti kariška arbata.

Tradicinis unikalius šalyje bėgimas naikintuvų kilimo-tūpimo taku „Runway Run 2019“, skirtas Lietuvos įstojimo į NATO metinėms, šiemet vyks balandžio 6 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Jame paprastai dalyvauja gausus Lietuvos kariuomenės, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, sąjungininkų karių ir įvairaus amžiaus bėgimo entuziastų būrys.
 
Pasaulis keičiasi, o NATO – kartu su juo. Bet yra dalykų, kurie išlieka: nesikeičia mūsų įsipareigojimai vieni kitiems, tai mums suteikia jėgų suderinti savo skirtybes ir kartu atremti bet kokį iššūkį. Vieninga ir apsisprendusi ginti savo vertybes NATO išliks stabilumo atrama besikeičiančiame pasaulyje ir ateinančioms kartoms.

Lietuvos narystės NATO 15-mečio minėjimo renginiai kituose miestuose

Klaipėda

Kovo 29 d. Lietuvos narystės NATO 15-mečio proga vyks iškilminga Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų 3-sios rinktinės karių rikiuotė ir šventinis bėgimas Klaipėdos gatvėmis.

10 val. Iškilminga karių rikiuotė Klaipėdos universiteto miestelio aikštėje

10.45 val. Bėgimas H. Manto g. 84–Atgimimo aikštė–Butigeidžio dragūnų batalionas

11 val. Karių ir moksleivių koncertas Butigeidžio dragūnų batalione

Panevėžys

Kovo 29 d. 12 val. minint 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines Karaliaus Mindaugo husarų bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5-osios rinktinės kariai Panevėžyje Laisvės aikštėje dalyvaus šventiniame minėjime.

10-13 val. Ginkluotės ir technikos paroda

12 val. Vėliavų pakėlimo ceremonija ir šventinės salvės

Alytus

Kovo 29 d. 12 val. minint 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines vyks iškilminga Alytaus įgulos karių rikiuotė ir vėliavos pakėlimo ceremonija Alytaus miesto Centrinėje aikštėje

Biržai

Kovo 29 d. 11 val. minint 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5-osios rinktinės kariai Biržuose prie Biržų krašto muziejaus „Sėla“ surengs ginkluotės ir technikos parodą, vyks iškilminga karių rikiuotė ir vėliavų pakėlimo ceremonija.

Rokiškis

Kovo 29 d. Krašto apsaugos savanorių pajėgų 5-osios rinktinės kariai Rokiškyje Nepriklausomybės aikštėje dalyvaus šventiniuose Lietuvos narystės NATO 15-ųjų metinių minėjimo renginiuose.

Rukla

Kovo 29 d. 9 val. minint 15-ąsias Lietuvos narystės NATO metines Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ vyks iškilminga karių rikiuotė.

Vaizdo kvietimas (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis).

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu info@ekspertai.eu

 
Komentarai

 
18. SS
(2019-03-27 23:56:19)
(90.131.34.145) Parašė:

Taip, buvo tokia "apklausa".17. Senis Šaltis
(2019-03-27 23:53:19)
(88.222.97.16) Parašė:

16. Anti-NATO. Buvo toks balsavimas už NATO?16. Anti-NATO
(2019-03-27 23:43:11)
(90.131.34.145) Parašė:

Visą gyvenimą gailėsiuos 2003m. balsavęs "UŽ" šį agresyvų karinį bloką, nuo kurio Lietuva TIKRAI Nesaugesnė. P.S. Niekas Lietuvai negrasina išskyrus karinius-biurokratus, mintančius iš temos "Rusai puola". O rusai - juokiasi (iš durnių). Jeigu bus karas - Lietuva bus sunaikinta AKIMIRKSNIU, kadangi yra karo-mašinos smaigalyje ir ne bet kokiu, o taktiniu br.ginklu, kuriam bus "pokchui" mūsų vokiškos senos haubicos. Lietuva turi būti NEUTRALI VALSTYBĖ tipo SUOMIJA...15. -13. Antanas
(2019-03-27 22:00:13)
(86.38.203.59) Parašė:

Labai panašu lgbt, ar kaip ten ta p*darų draugija. Pagrindas taip manyti labiau nei realus.14. > 12. Senis Šaltis
(2019-03-27 21:57:43)
(86.38.203.59) Parašė:

Gerb.Dr.Jonas Ramanauskas prieš tave tarsi Ciceronas prieš pigmėją :D)))) tau iki jo kaip blusai iki Maskvos :D)))) O dėl tų tavo "palikuonių" normalus nesupratimas_ kaip gali du p*d*rasai(vienas iš jų, tu) vaikų turėti???13. Antanas kaunietis
(2019-03-27 21:55:58)
(88.222.95.98) Parašė:

Seniui šaltukui meningitas įvyko. Spėju, kad prieš 30 metukų. įdomu kokioms slaptoms tarnyboms bedirbantis?12. Senis Šaltis
(2019-03-27 21:49:38)
(88.222.97.16) Parašė:

11. dzūkai, o koks tavo reikalas? Dar tu lyg ramanauski ligoniu vadinai, kad visus vadina kgb-istais ir 5 kolona. Pasirodo tau dzūkai išvis stogą nunešė. Nebesivaldai visai. cha cha cha palikuonių jam matai klausimas pasistojo.11. > 9. Senis Šaltis
(2019-03-27 21:45:00)
(86.38.203.59) Parašė:

Kaip/kokiu būdu ir iš kur palikuonių gavai?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras